İŞADAMLARINDAN SOMALİ’YE YARDIM

Konacıklı işadamlarından Ahmet Azmi Zırh ve Birol İnan, Somali için Türk Kızılay’ının...

İŞADAMLARINDAN SOMALİ’YE YARDIM
Konacıklı işadamlarından Ahmet Azmi Zırh ve Birol İnan, Somali için Türk Kızılay’ının Bodrum Şubesi’ne 47 bin 500 TL bağışta bulundular.

Konacık Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törene; Konacık Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Çuhadaroğlu, Konacıklı hayırsever işadamı Ahmet Azmi Zırh ile Birol İnan, Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Taylan Tüfek ile Dernek Üyeleri, Akut Bodrum Şube Kurucu Başkanı Alp Emre Kököz ile Şube Başkanı Saadettin Uslu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kızlarının da vakıf ve hayır işlerine önem vereceklerini belirten Konacıklı hayırsever işadamı Ahmet Azmi Zırh şunları söyledi.

“Rahmetli işadamı Sakıp Sabancı’nın da dediği gibi ‘hayır yaptığınız zaman bunları söyleyin ki insanlar duysun ve başkaları da bu tür hayırlar yapmaya özensin’ sözünden yola çıkarak, arkadaşım Birol Bey’e yardım yapacağımdan bahsettim ve o da beni kırmadı, Yaklaşık on yedi bin beş yüz liralık bir hayrı işinde bulundu. Somalili çocuklar için bu hayır işini yapıyoruz. Bizim böyle bir hayırı yapmamıza vesile olan Konacık Belediye Başkanımız Mehmet Tosun bey’e çok teşekkür ediyorum.”

Diğer hayırsever işadamı Bülent İnan ise, Somalili çocuklar için düzenlenen hayır işine destek olmasını sağlayan Ahmet Azmi Zırh’a ve Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a teşekkür etti.

Konacık Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Çuhadaroğlu ise; “ hayırsever işadamlarımız Ahmet Azmi Zırh ile Birol İnan beylere örnek davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Umarım bu örnek ve hayırlı davranışları, insanlarımıza da örnek olur ve onlarda yardımda bulunurlar” dedi.

Somali için Türk Kızılayı Bodrum Şubesi’ne bağışta bulunan Konacıklı hayırsever işadamları Ahmet Azmi Zırh ile Birol İnan’a dernek tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.