İŞKENCE GÖREN ÇOCUĞUN AKCİĞERLERİNDE ÖDEM OLUŞTU

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı belirlenen 8...

İŞKENCE GÖREN ÇOCUĞUN AKCİĞERLERİNDE ÖDEM OLUŞTU
Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı belirlenen 8 yaşındaki erkek çocuğunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti. Atçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece getirildiği 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'nde, işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı belirlenen ve hastanenin yoğun bakım servisinde tedaviye alınan 8 yaşındaki B.Ö.'nün akciğerlerinde ödem oluştuğunun tespit edildiğini kaydetti. B.Ö.'nün ödeme bağlı solunum sorunu yaşadığını ve solunum cihazına bağlandığını ifade eden Bahattin Atçı, şunları söyledi:
''B.Ö., dün gece saat 01.00 sularında 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi' ne getirildi. Buradaki muayenede, çocuğun vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar ve yara izleri tespit edildi. Doktorlar, çocuğa ayrıca fiili livata yoluyla defalarca tecavüz edildiğini de belirledi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan B.Ö.'nün hayati tehlikesi bulunuyor. Anne ve babasının geçimsizlik yüzünden ayrıldıkları ve çocuğun Milas'ın Kırcağız köyünde babasıyla kaldığı tespit edildi. Baba A.M.Ö.'nün nikahsız olarak Ç.K. ile yaşadığı belirlendi. Nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla baba A.M.Ö. ile Ç.K. şüpheli olarak gözaltına alındı. Çocuğa kimin işkence ve tecavüz ettiğinin belirlenmesine çalışılıyor.''
Tedavisinin ardından çocuğun korumaya alınacağını belirten Bahattin Atçı, ''Çocuğun tedavisiyle ilgileniyoruz. Tedaviden sonra, bir sosyal hizmet uzmanının çocuğun durumunu incelemesini sağlayacağız. Sosyal hizmet uzmanı, olumsuzlukların anne ve babadan ya da onların çocuğu koruyamamasından meydana geldiğini belirlerse, çocuğu devlet korumasına alacağız'' diye konuştu.