İSVEÇLİ TURİST BOĞULDU!

Bodrum Bitez Yalısında sabah saatlerinde denize giren İsveçli bir turist boğularak...

İSVEÇLİ TURİST BOĞULDU!
Bodrum Bitez Yalısında sabah saatlerinde denize giren İsveçli bir turist boğularak can verdi.

Bitez beldesi Göktepe Caddesinde bulunan bir otele 2 hafta önce tatil için gelen 80 yaşındaki İsveçli turist Stis Holger Akerlind sabah saatlerinde Bitez Yalı plajında serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti.

İddiaya göre Akerlind denizde yüzen kişilerle bir süre su şakası yaptı. Denizde kalp krizi geçirdiği söylenen yaşlı adam denizin üstünde bir süre hareketsiz kaldı. Akerlin’in denizde hareketsiz hale durduğunu gören cankurtaranın fark etmesiyle talihsiz adam kıyıya çıkarıldı. Kıyıda cankurtaran ve çevredeki vatandaşlar tarafından ilk müdahalesi yapılan Akerlind’in 112 acil servisin gelmesi ile birlikte hayatını kaybettiği tespit edildi.

Boğulan turistin eşi 68 yaşındaki Caroline Ida Akerlind ise eşinin hayatını kaybettiğini öğrenince fenalaştı. Otele götürülen talihsiz kadın sakinleştirilmeye çalışıldı. Polis ve sahil güvenliğin olay yerine gelmesi ile birlikte çevrede araştırma yapıldı. Vatandaşlar boğularak ölen turistin her gün aynı plajda yüzdüğünü belirterek “ilerde birileri ile şakalaşıyorlardı birden ne oldu ise denizin üstünden sırt üstü durmaya başladı. Çevrede bulunan arkadaşlar kıyıya çıkardı. Daha sonra bir turist adamı kurtarmak için çok çaba sarf etti ama adam öldü” dedi.

Daha sonra nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından cenaze aracı ile Bodrum Devlet Hastanesi morguna götürülen Akerlind’in cenazesinin buradaki işlemlerin ardından kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için İzmir Adli Tıp kurumuna sevk edileceği öğrenildi.

TURİSTLER ÖLÜMÜNE ALDIRIŞ ETMEDİ

Öte yandan bir kişinin hayatını kaybettiği plajda ki enteresan duyarsızlık ise pes dedirtti. Bir kişinin hayatını kaybettiği bir olay varken çevrede bulunan diğer yabancı turistlerin olaya aldırış etmemeleri dikkat çekti. Akerlind’in cansız bedeninin etrafında hiçbir şey olmamış gibi güneşlenmeye devam eden turistler ise gözlerden kaçmadı.