Kahve ve Çikolata Tutkunları Buluştu

Oasis Bodrum’da, 5-7 Nisan tarihleri arasında kurulan Çikolata & Kahve Alışveriş Festivali, yoğun ilgi gördü.

Kahve ve Çikolata Tutkunları Buluştu

Bodrumluların vazgeçilmez buluşma noktası Oasis Bodrum, üçüncüsü düzenlenen olan Bodrum Çikolata & Kahve Festivaline bu sene de ev sahipliği yaptı. Birçok markanın ürünlerini meraklılarıyla üçüncü kez buluşturduğu festivalde sadece büyükler değil, çocuklar da aileleri ile eğlenceye ve çikolata doydu. 

Alışveriş sokağının yanı sıra üç gün boyunca DJ performansı, barista şovlar, kahve altı sohbetleri ve çeşitli atölyeler ziyaretçilerle buluştu. 

Sağlık kahveleri isimli ürünleri için stant açan Sevil Balkaya ile Seçil Akalan, ürünler hakkında şu bilgileri verdiler;

“Biz, bu sağlık kahvelerinin sunumu için buradayız. Bu kahvelerin içerisinde ginseng var, yaşlanma karşıtı. Guarana var, antioksidan kaynağı. Kolajen var, çildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Karahindiba var, bu da vitaminler, mineraller, polifenoller açısından zengin. O yüzden toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Yani kahveyi her içtiğinizde bütün bu özelliklerden de faydalanıyorsunuz. İçenler bir yandan da sağlık kazanıyor. Yani kahve alışkanlığınızı faydaya çeviriyorsunuz.”

Bodrum Çikolata Müzesi’nin kurucusu Onur Can Köksal ise festivalin çok güzel geçtiğini dile getirerek şöyle konuştu;

“Festival, şölen havasında geçti. Güzel bir festival oldu. Geçen sene de katılmıştık, harikaydı. Bodrum’u gerçek kahve ve çikolata ile buluşturan güzel bir etkinlik. Gerçek çikolata yüzde 100 kakao yağının kullanılmasıyla olur. Biz de ürünlerimizde yüzde 100 kakao yağı kullanıyoruz. Asla palm yağı kullanmıyoruz. Rafine şeker de asla yoktur, doğal şeker olan pancar şekeri kullanıyoruz.”