Kamp, Karavan, Tekne Fuarı Açılıyor!

2. Bodrum Kamp Karavan Tekne ve Doğa Sporları Fuarı, 25-28 Mayıs 2023 tarihlerinde Heredot Külltür Merkezi’nde sektörün ilgilileri ile buluşuyor. Fuar, Shantigo Karavan Ana sponsorluğunda düzenleniyor.

Kamp, Karavan, Tekne Fuarı Açılıyor!

2. Bodrum Kamp Karavan Tekne ve Doğa Sporları Fuarı için geri sayım başladı. 25-28 Mayıs 2023 tarihlerinde Heredot Kültür Merkezi’nde sektörü ve meraklılarını buluşturacak fuara ilgi büyük. Fuarın ana sponsoru ise Shantigo Karavan oldu. 

Bodrum’da son yıllarda düzenlediği fuar ve organizasyonlarla dikkatleri üzerine çeken İdeal Fuar'ın düzenlediği fuar, 25-28 Mayıs tarihleri arasında her gün saat 24:00’a kadar ziyaret edilebilecek. Fuara, farklı kentlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü ve marka firmaları katılacak.

Özellikle son yıllarda kalabalığı giderek artan şehirlerin ve alternatif tatil anlayışlarının ön plana çıkmasıyla karavan, kamp, doğa ve su sporlarına ilgi arttı. Bu ilgiyi odağına alan fuarda, her türlü kamp malzemesinden doğa ve su sporlarına dair her türlü ürün grubu ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Son dönemde dikkat çeken ve beğeni kazanan “tiny house” (taşınabilir ev) örneklerinin yanı sıra her bütçeye uygun tekne, karavan ve doğa sporları malzemeleri de fuarda yer alacak. Bu yıl fuarda amatör denizciler için de tekneler sergilenecek. Özel üretim çekme karavanlar da fuarın gözdesi olmaya aday. Fuarda, firmalar tarafından fuara özgü indirim avantajları olacak. 

BERKAN ÜLKER: FUAR DOĞRU KİTLEYİ ÜRETİCİ İLE BULUŞTURUYOR

40 yakın firmanın katılacağı 2. Bodrum Kamp Karavan Tekne ve Doğa Sporları Fuarı’nın ana sponsoru Shantigo Karavan Yönetim Kurulu Başkanı Berkan Ülker, fuara ilişkin değerlendirmede bulundu. Fuara, yoğun ilginin olduğunu belirten Ülker, “Bodrum'da çokça ilgi gören bir fuar olduğunu düşünüyoruz. İnsanlar herkesin de bildiği gibi pandemi dönemi ile doğa yaşamına, izole olmaya daha fazla önem vermeye başladı. Bunun sonucunda karavan hayatına ilgi ve yönelme fazlalaştı. Fuar sayesinde insanlar yakından ürünleri inceleyip doğru bilgi sahibi oluyor. Fuar doğru kitleyi üretici ile buluşturuyor. Karavana ilgisi olan ve bu hayata geçmek isteyen kişiler ziyaret ediyor. Doğru bilgiler edinerek kendine uygun olan ürünü seçme şansı oluyor.” Dedi.

KARAKAYA: FUARIMIZIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Fuar öncesi değerlendirmede bulunan İdeal Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya ise fuarın önemine vurgu yaptı. Fuarlarının devam edeceğine dikkat çeken Karakaya, “Burada kamp, karavan ve tekne dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmiş bulunuyoruz. Bu fuarı oluşturabilmek için ne kadar zorlu süreçlerden geçmiş olsak da fuarımızı açabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu güzel fuarı oluşturmamızda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Fuarımız 25 Mayıs Perşembe günü açılacak ve 4 gün boyunca farklı etkinlikler, dans ve müzik gösterileri olacaktır. Tüm misafirlerimizin hem güzel iş anlaşmaları yapıp hem de eğlenmesini ümit ediyorum. Bu yıl Bodrum’da düzenleyeceğimiz etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecektir. Dünyanın birçok yerinden insanı eşsiz güzellikleri sayesinde kendisine çeken dünya markası Bodrum’da daha sonraki dönemlerde de kamp, karavan ve tekne sektöründeki fuarlarımız devam edecektir.” Dedi.

Fuarda müzik dinletisi, söyleyişiler ve sürpriz etkinlikler de olacak.