KARABAĞ KURAN KURSU AÇILDI...

Bodrum İlçe Müftülüğü ile Turgutreis Belediyesi'nin destekleriyle yapımı tamamlanan...

KARABAĞ KURAN KURSU AÇILDI...
Bodrum İlçe Müftülüğü ile Turgutreis Belediyesi'nin destekleriyle yapımı tamamlanan Karabağ Kuran Kursu düzenlenen törenle açıldı.

Turgutreis beldesi Karabağ mahallesinde açılışı yapılan Kursun açılış törenine, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş, Bodrum İlçe Müftüsü Emin Arık, Siyasi parti temsilcileri ve yaklaşık 300 vatandaş katıldı. Tören saygı duruşu ve ardından İstaklal Marşı okunmasıyla başladı. Karabağ mahallesi imamı Kenan Çamcı ise açılışta Kuran'ı Kerim okudu.

Törende bir konuşma yapan Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçbek, yapımı tamamlanan Kuran kursunun beldeye hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

"Açılışı yapılan Kuran kursuna emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yerin yapılmasında belediyemizin de katkıları oldu. Bize destek veren hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bu Kursun Turgutreis beldesine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İlçe Müftüsü Emin Arık ise, "Bir erkeği eğitirseniz bir kişiyi eğitmiş olursunuz. Bir bayanı eğitirseniz, on kişiyi eğitmiş olursunuz diyerek" Kuran kursunun önemine dikkat çekti.

Kuran Kursu yapımında emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi ve ardından Kuran Kursu'nun açılışı yapıldı.Turgutreis beldesinde daha önce lojman olarak kullanılan ancak atıl durumda olan bir bina yapılan düzenleme ile Kuran Kursu olarak kullanılacak ve burada yaklaşık 20 bayan kurs görecek.