Karan Bebek, Destek Bekliyor...

Milaslı SMA Tip-1 hastası Karan bebeğe destek olmak amacıyla, Milas ve Bodrum gönüllüleri Bodrum merkezinde bir kermes düzenlediler. Yiyecek, giyim, oyuncak, tablo gibi birçok şeyin satışa sunulduğu kermesin gelirleri SMA Tip-1 Karan bebeğin bağış kampanyasına aktarıldı.

Karan Bebek, Destek Bekliyor...

Hastalıkla ilgili yurt dışında onaylanmış gen tedavisi için gerekli parayı toplamak için bağış kampanyası başlatılan Karan bebek, Milas'ta ilk erken tanı konulan bebek. 24 günlükken SMA TİP 1 hastası olduğu öğrenilen Karan 2 çocuklu ailenin ikinci çocuğu. Karan bebek için düzenlenen kampanyaya destek isteyen ailesi, sosyal medyada yaptıkları paylaşımda şu ifadeleri kullandı;  

"‌Merhaba ben Karan, ailem 24 günlükken SMA TİP 1 hastası olduğumu öğrendi. Babam, annem ve abim bana kavuşacakları için çok heyecanlanmıştı ancak bu talihsiz hastalıkla yüzleşmek zorunda kaldılar. Milas’ın en küçük ve ilk erken tanı konmuş bebeğiyim. SMA eğer tedavi edilmezse ilerleyici hale gelen ve mevcut motor becerilerinin de kaybedilmesine, yani kas erimesine yol açan bir hastalıktır. Bu hastalığın yurt dışında onaylanmış bir gen terapi tedavisi “ZOLGENSMA” adlı ilacı bulunuyor. Bu benim tek şansım ve bu tedaviyi alabilmek için çok az zamanım var. Ben de diğer arkadaşlarım gibi yürümek, koşmak, zıplamak istiyorum. Adıma bir bağış kampanyası açıldı. Hem bağışlarınızla hem de çevrenize duyurarak bana destek olabilirsiniz. Mücadelemde uzattığım elimi tutabilirsiniz. Hepinize çok teşekkür ederim."