Kayıp Vakasının Ardında Dram Çıktı

Bodrum’da geçen hafta kaybolan ve ekiplerin çalışması sonucu bulunan F.Y.’nin oğlundan kötü muamele gördüğü ortaya çıktı. Bulunmasının ardından Jandarmanın olayı titizlikle soruşturmasının ardından, yaşadıklarına dayanamayan kadının aslında canına kıymak amacıyla evden ayrıldığı ancak son anda bu kararından vaz geçtiği ortaya çıktı. Annesine şiddet uygulayan M.Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayıp Vakasının Ardında Dram Çıktı

Pınarlıbelen Mahallesi'nde yaşayan 67 yaşındaki F.Y.’den haber alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve Muğla 911 Arama, Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri sevk edildi. Jandarma iz takip köpeklerinin de destek verdiği arama çalışmaları sonrası F.Y. ormanlık alanda bulundu. 

Jandarma ekipleri F.Y.’nin ifadelerinden yola çıkarak soruşturmayı derinleştirdi. Titiz bir şekilde yürütülen çalışmanın ardından talihsiz kadının uyuşturucu madde bağımlısı oğlundan kötü muamele gördüğü tespit edildi. 

Uyuşturucu madde temin etmek için annesinin parası gasp ettiği, zaman zaman da annesine şiddet uyguladığı iddia edilen şahıs, “anneye kötü muamele, yağma ve uyuşturucu kullanmak” gibi suçlardan gözaltına alındı. 

Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.