KAYNAR; “BÜYÜKŞEHİR YASASI FAYDA GETİRMEZ”

İçişleri Bakanlığı tarafından uzaklaştırıldığı görevine uzun bir aradan sonra, 27...

KAYNAR; “BÜYÜKŞEHİR YASASI FAYDA GETİRMEZ”
İçişleri Bakanlığı tarafından uzaklaştırıldığı görevine uzun bir aradan sonra, 27 Aralık 2012 tarihinde yeniden iade edilen Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, yeni büyükşehir yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaynar, yeni yasanın Bodrum Yarımadası açısından beklenen faydayı getirmeyeceğini savunurken, görevinden uzak kaldığı 26 aylık süre içinde beldenin sorunlarını daha iyi analiz ettiğini ve önümüzde 15 aylık süreye 15 yıllık hizmet sığdırmayı hedeflediklerini söyledi. Kaynar sözlerini şöyle sürdürdü:

"26-27 ay görevden uzaklaştırma devam etti. Geçen hafta Bakanlığımızın göreve iade yazısı ile 27 Aralıkta göreve iade edildik. Büyükşehir ile ilgili olarak hayırlı olsun. Büyükşehir yetkilerle donatılacak, yapacak bir şey yok beldeler kapanıyor. Önümüzdeki seçimlerde geçiş dönemi olacak hayırlısı olsun. Eskiden büyükşehirdi şimdi bütünşehir diye yasa çıktı. Kapanmış olan beldelerin ne şekilde yönetileceği, ne şekilde hizmet gideceği belli değil, belediyelerde tedirginlik var. Büyükşehir nasıl olur, nasıl hizmet gelir, bir yere, yerinden yönetiminden başka daha hızlı hizmet gideceğini ben zannetmiyorum. Böyle uygun görülmüş gelişmeleri yakından izleyeceğiz, eksiklikleri tamamlayacağız. Bakanlığımız iade etti önümüzde 15 aylık bir dönem var. Hep birlikte bu beldenin insanı ile 15 ayı, 15 yıl gibi değerlendirip öyle sorunlara eğileceğiz. Bu süre içinde belediyemizin eksikliklerini gördük, ben hep halkın içinde oldum. Vatandaşlar bizden, biz vatandaştan kopmadık. 15 aylık dönemimizde eski heyecanımızla çalışacağız” dedi.