KIŞ AYINDA ERİK AĞACI MEYVE VERDİ...

Bodrum'da, kış ayında erik ağacı meyve verdi. Bodrum'un Gündoğan beldesinde bir...

KIŞ AYINDA ERİK AĞACI MEYVE VERDİ...
Bodrum'da, kış ayında erik ağacı meyve verdi.

Bodrum'un Gündoğan beldesinde bir evin bahçesindeki erik ağacı meyve verdi. Yaklaşık bir ay önde ilk meyvelerini veren ağaç, bahçe sahibi Cevriye Kutsaldoğu ve Takin Karip'i hayrete düşürdü.

Ağacı yaklaşık bir aydır takip eden Karip, meyvelerin büyüyerek kırmızılaştığını gördü. Yaz meyvesi olarak bilinen eriğin kış ayında çıkmasının kendilerini çok şaşırttığını belirten bahçe sahiplerinden Cevriye Kutsaldoğu, "İlk kez görüyorum ve mevsim dışı bir olay. Çiçek bile açmadan meyve verdi. Bodrum'un havasının değişikliğinden olabileceğini düşünüyoruz" dedi.

Tekin Karip ise, ağacı uzun zamandan bu yana takibe aldığını ve gelişmeleri gördükçe çok şaşırdığını belirtti. Karip, şöyle konuştu:

"Bir ay önce ağacın çiçek açmadan meyve verdiğini gördük ve merakımdan dolayı takibe aldım, büyüdü ve gelişti. Enteresan olan ağacın çiçeği bile yoktu. Takibe aldım ve daha sonra kızarmaya başladı. Bu olağanüstü bir olay olduğu için bunu köy halkıyla konuştum. Onlarda herhangi bir ciddi yorum getiremediler, açıklık getiremediler" dedi.

Karip, ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını belirterek, "Farklı şeyler benim ilgi alanımdır ilk kez böyle bir şey görüyorum. Ağaçta ilk etapta 8 tane vardı ve daha sonra azaldı. Ve artık mevsim normallerine dönerek aynı ağaç çiçek açmaya başladı" dedi.

Mustafa Avşar isimli vatandaş ise bu mevsimde görmeye alışkın olmadığı bir olay ile karşılatığını anlatarak, "Bu mevsimde çiçek açmadan, yaprağı olmadan böyle bir şeyin olamayacağını düşünüyordum ancak gördüm ve gerçek olduğuna inandım" ifadelerini kullandı.

Bahçe sahibi Karip ve vatandaşlar, daha sonra erikleri dalından kopartarak tadına bakmayı da ihmal etmediler.