Kitabını İmzaladı, Gökovalı’yı Anlattı

Eğitimci, şair ve yazar Hamdi Topçuoğlu, Bodrum’da kitaplarını imzaladı, “Karya Bilgesi Şadan Gökovalı'nın İzinde” başlıklı bir sunum yaptı.

Kitabını İmzaladı, Gökovalı’yı Anlattı

Herodot 3. Yaş Akademisi tarafından Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin konuğu, uzun yıllar Bodrum’da yaşamını sürdüren eğitimci, şair ve yazar Hamdi Topçuoğlu idi. Türk gazeteci, muhabir, akademisyen ve Halikarnas Balıkçısı'nın manevi oğlu Şadan Gökovalı üzerine bir sunum yapan Topçuoğlu, ayrıca yeni kitabı “Limburg Hikayeleri”ni de okurları için imzaladı.
 
Yoğun ilginin olduğu etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topçuoğlu, şöyle konuştu;

“Benim hayatımda iz bırakan isimlerden bir tanesi Şadan Gökovalı’dır. Ondan çok şey öğrendim. Bugün de zaten onun izinde Kuzey Karya’yı dolaşacağız. Ondan aldıklarımı dostlarımla paylaşmak istiyorum. Aslında bir şekilde kültürü aktarmanın bir aracı olduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum.” dedi.

Limburg Hikayeleri isimli kitabından da bahseden Topçuoğlu, “Bu kitap, benim Belçika’da yaşadığım dönemde göçmenlerle ilgili gözlemlerim ve çalışmalarıma dayanan hikayeler. Orada, Dünya’nın değişik yörelerinden gelip yaşamaya tutunmaya çalışan insanların hikayeleri bunlar. Sadece Türklerin değil, Yunanlılar, İtalyanlar, Polonyalılar hatta Güney Amerikalılar da var burada. Ben günümüzde çok daha dramatik boyutlara ulaşmış olan insanların yer değiştirme sorunlarını bir şekilde öyküleştirdim. Bu kitabın Sennur Sezer adına verilen bir ödülü almış olması da benim için büyük bir gurur.” dedi. 

Yeni kitap çalışmalarından da bahseden Topçuoğlu, Bodrum’un 23 süngercisini anlattığı “Bodrum’un Mavi Yıldızları” isimli kitabının önümüzdeki günlerde çıkacağını söyledi.