KIZ ÖĞRENCİDEN AKIL ALMAZ HAREKET!..

Müdür odasında annesi ile tartışan kız öğrenci, 3. kattaki odanın penceresinden...

KIZ ÖĞRENCİDEN AKIL ALMAZ HAREKET!..
Müdür odasında annesi ile tartışan kız öğrenci, 3. kattaki odanın penceresinden kendisini aşağıya attı.

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu’nda müdür odasından kendini aşağı bırakarak beton zemine çakılan öğrenci ağır şekilde yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, 8. sınıf öğrencisi Olcay K. okulda bir arkadaşıyla tartıştığı gerekçesiyle velisi ile birlikte müdür odasına çağrıldı. Bu sırada iddiaya göre, annesinin "Seni okuldan alırım" sözüne kızan öğrenci, odadakilerin bir anlık boşluğundan yararlanarak açık olan pencereye yöneldi ve kendini boşluğa bıraktı. Beton zemine düşen öğrenci, ağır yaralandı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık Ekipleri ilk müdahalenin ardından Olcay K.'yı, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan kız öğrencinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, olayla ilgili öğrencinin annesi ve okul müdürünün ifadesinden yola çıkarak soruşturma başlattı. Milas Milli Eğitim Müdürü Şaban Karakoç ve Şube Müdürü Akın Coşkun da olay yerine gelerek bilgi aldı. Milas Kaymakamı Fuat Gürel de, olayın ardından 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne giderek, yaralının sağlık durumu hakkında bilgi aldı.