KOCADON CHP'DEN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon beklendiği gibi bugün CHP’den aday adaylık...

KOCADON CHP'DEN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon beklendiği gibi bugün CHP’den aday adaylık başvurusunu yaptı.

Sabah saatlerinde CHP ilçe teşkilatına yanında danışmanı Özay Kartal ile giden Kocadon, aday adaylığı başvurusunu yaptı. Cuma günü CHP'ye üye olan Kocadon beklendiği gibi aday olmak için son gün olan Pazartesi günü 2014 yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığına CHP'den aday olmak için başvurusunu yaptı.

Kocadon'un aday adaylığı hakkında Kent habere bilgiler veren CHP Bodrum ilçe Başkanı Recai Seymen, şu ana kadar CHP'ye 6 kişinin aday adaylık başvurusunda bulunduğunu, bu sayının Kocadon'un da müracaatıyla 7 kişiye yükseldiğini belirterek, şunları söyledi:

"Bugün CHP olarak 2 Eylül adaylık başvuru süresinin son günü. Bugüne kadar 6 tane Bodrum Belediye Başkan aday adayı başvurusunu yapmıştı. Bugün de Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum belediyesi Cumhuriyet Halk Partisine aday adayı olmak üzere başvurmuştur. Biraz önce adaylık başvurusunu aldık. Bodrum için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da aday adaylığı başvurusunu yapmasıyla CHP'deki başkanlık yarışı yeni bir aşamaya geçmiş oluyor. Kocadon'un CHP Genel Merkezinden adaylık garantisi aldığı siyasi kulislerde dile getirilirken, örgüt içinde atamaya yönelik ciddi bir tepki olduğu ise geçtiğimiz günlerde yaşanan tartışmalarla ortaya çıkmıştı. Kocadon dışındaki aday adayı olan isimlerin aday belirleme yöntemiyle ilgili genel merkeze sunulmak üzere bir metin üzerinde mutabakata vardıkları konuşulurken, CHP'deki sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili soru işaretlerinin de önümüzdeki günlerde biraz daha netleşmesi bekleniyor.