KOCADON KENT HABER’E KONUŞTU…

Bodrum Belediyesinde yapıldığı iddia edilen usulsüzlükler dolayısıyla 1 Haziran’da...

KOCADON KENT HABER’E KONUŞTU…
Bodrum Belediyesinde yapıldığı iddia edilen usulsüzlükler dolayısıyla 1 Haziran’da tutuklanarak yaklaşık 100 gün cezaevinde kalan, ardından 6 Eylül’de çıkarıldıkları duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u, Ortakent-Yahşi’deki evinde ziyaret ettik.

Kent Haber’e tutukluluk süreci ve sonrasında yaşadıklarını anlatan Kocadon, serbest kaldıktan sonra evinden çıkamadığını, sevenlerinin geçmiş olsun ziyaretlerini kabul ettiğini söyledi.

Son günlerde verdiği tüm röportajlarında dile getirdiği düşüncelerini Kent Haber mikrofonuna da tekrarlayan Kocadon cezaevinden çıktıktan sonra gördüğü ilgiden memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi;

“7’sinden bu yana Bodrumdayız, o günden bu yana şehre pek inemiyorum. Eş dost ziyaretlerime geliyorlar, çokta mutluyuz bu ziyaretlerden. Günde 250 kişi geliyor ve bugüne kadar bu sirkülasyon devam ediyor, sevilmek kadar güzel bir şey yok. Hele yaşarken bu sevgiyi görmek kadar, bundan daha büyük mutluluk yok. Ben hep şunu söylüyorum Allah yaşarken sevildiğini herkese göstersin. Bu benim için müthiş bir duygu ” dedi.

-BÖYLE BİR SEVGİ BEKLEMİYORDUM

Kocadon, Muğla’dan Bodrum’a geldiğinde gördüğü ilgiyi “ böyle bir sevgi beklemiyordum” sözleriyle ifade ederken, göreve iadesi ile ilgili Bodrum Kaymakamlığına dilekçe verdiklerini, idare mahkemesine başvurmak gibi bir niyetinin olmadığını ve göreve iadesini beklediğini ifade ederek şunları söyledi;

“Sayın Kaymakamımıza bir dilekçe verdik. İçişleri Bakanlığına gönderilmek üzere bir dilekçe verdim. Sadece bunu yaptım, başka bir çalışma yapmadım. Yargıya da gitmek istemiyorum bu konuda. Çünkü görevden geçici olarak alınma nedenim belliydi, şimdi o sakınca kalktı bakanlığımızın takdirinde olan bir şeydir. Görevi iade verirse zaten 1 sene sonra da seçim olacak hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ederiz, değilse zaten bekleriz” dedi.

Tekrar göreve gelmek benim hakkım diyerek konuşmasını sürdüren Kocadon, sözlerine şöyle devam etti;

“Şu anda Bodrum halkının seçtiği belediye başkanı benim. Onun için büyük bir ihtimalle sayın bakanım herhalde görevi verecek diye düşünüyorum. Bütün siyasi patilerimizin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri geldiler. Mutluyum sevinçliyim. Bugün de bizim CHP ilçe yönetiminin randevusu var onlar gelecek. Sevilmek kadar güzel şeyler yapmışım ki herkes kucaklıyor bizi” şeklinde konuştu.

-AYNI PARTİDEN DEVAM EDECEĞİM

Uzun zamandan beri, 13 yıldır siyaset yaptığı Demokrat Parti dışında zaman zaman CHP ve AK Parti’ye geçeceği yolunda dedikodular kamuoyu gündeminde tartışılan Kocadon’a, cezaevinden çıkışı sürecinde siyasi kulislerde yapılan bazı değerlendirmeleri de sorduk.

Son günlerde Kocadon’un CHP ile yakın temasta olduğu ve özellikle CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın’ın, Kocadon’un CHP’ye geçmesi yönünde genel merkez nezdinde yoğun temaslar yaptığı yönündeki siyasi dedikoduları’ önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili parti değiştirmeniz söz konusu mu’ şeklinde sorduğumuz Kocadon şu yanıtı verdi:

“Şu anda ayni partiden devam edeceğim. Birde bu tutukluluk süremde bana partim büyük destek verdi, çok sahip çıktılar bana. Genel başkanlarım geldi, daha önceki genel başkanı yapmış kişiler geldi. İl yönetimi geldi, mektuplar geldi, geçmiş olsun diyenler oldu onun için ben partimden memnunum şuanda” dedi.