O Haberlerle İlgili Açıklama Yaptı

Bodrum Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kocadon, ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçundan açılan davada 1 yıl hapis cezasına çarptırılması ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Kocadon davanın hala sonuçlanmadığını ve İstinaf Mahkemesi'ne yaptıkları itirazın incelemesinin sürdüğünü söyledi.

O Haberlerle İlgili Açıklama Yaptı

2019 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan, Bodrum Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kocadon ve Belediye'nin eski İmar ve Şehircilik Müdürü Haluk Aytı hakkında, Gümbet'te bulunan bir site projesindeki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak 'Görevi Kötüye Kullanma' suçundan geçtiğimiz yıllarda dava açıldı. Dava geçtiğimiz aylarda Bodrum 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nce karara bağlandı. Mahkemenin gerekçeli kararında; dönemin Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Belediye'nin eski İmar ve Şehircilik Müdürü Haluk Aytı'ya atılı suçlama kapsamında 1'er yıl hapis cezası verildi. 

Mehmet Kocadon, yerel ve ulusal basında gündeme gelen konu ile ilgili sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Kocadon paylaşımında “Gündeme getirilen karar, Şubat ayı içerisinde verilen ve istinaf aşamasında incelemesi süren bir dava ile ilgilidir. Yargılaması devam eden bir dava olduğu için, dava ile ilgili yorum yapılması doğru değildir. Yüce Türk adaletinin adil ve hakkaniyete uygun bir karar vereceğine inancım ve güvenim tamdır” ifadelerini kullandı.