Köklükuyu Çocuk Korosu Büyüledi

Bodrum Köklükuyu Çocuk Korosu, Köklükuyu Piyanolu Kuartet, Mezzosoprano Esen Demirci, Soprano Burcu Hancı ve KekeÇa İkilisi Bodrumlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Köklükuyu Çiftliği sakinleri, konser sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.

Köklükuyu Çocuk Korosu Büyüledi

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘Sanat İçin Elele” yeni yıl konserine, Bodrumlular yoğun ilgi gösterdi. Konserde salonda boş yer kalmadı.

İki bölümden oluşan konserin sonunda sahneye çıkan Köklükuyu Çocuk Korosu ise büyüledi. 'Kekeça İkilisi'nin ritimlerine de tüm salon eşlik etti.

KÖKLÜKUYU MÜZİK ÇİFTLİĞİ

TSK Armoni Mızıkası Orkestrası emekli müzisyenlerinden İlker Uyar, Bodrum Mumcular Bahçeyaka Köyü Köklükuyu Müzik Çiftliği’nde, kendi gibi doğduğu topraklarda yaşayan köy çocuklarını bilim ve sanatla buluşturuyor. Müzik atölyelerine katılan 39 çocuk ücretsiz olarak gitar, keman, piyano ve koro eğitimi alıyor. Kar amacı gütmeyen bu güzel girişim, gönüllülük esasıyla sürdürülüyor.

Sanatseverler tarafından desteklenerek varlığını sürdüren çiftlik; İlker Uyar, Adil Sevencan, Vuslat Çiftdal, Hüseyin Sağlam ve Esen Demirci öncülüğünde çalışmalarını yürütüyor.