KONSOLOS HABERLE, KOKTEYLE UĞURLANDI

Almanya Bodrum Fahri Konsolosu Av. Gülay Kaman Kaplan, LVZZ Otelde Bodrum da yaşayan...

KONSOLOS HABERLE, KOKTEYLE UĞURLANDI
Almanya Bodrum Fahri Konsolosu Av. Gülay Kaman Kaplan, LVZZ Otelde Bodrum da yaşayan Alman vatandaşları için yeni yıl kokteyli verdi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen kokteyle, Almanya’nın İzmir konsolosu Margit Haberle, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün, Bodrum da yaşayan çok sayıda Alman uyruklu ve çeşitli kurumların temsilcileri katıldı.

Üç gündür Muğla ve İlçelerinde Kaymakamlık, Belediye, Emniyet ve Valilik ziyaretlerinde bulunan Almanya’nın İzmir konsolosu Margit Haberle, konuklara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Haberle yaptığı konuşmasında ziyaretleri sırasında çok samimi karşılandığı için çok mutlu olduğunu belirterek memnuniyetini dile getirdi. Alman konsolos, “Türk Alman ilişkilerini geliştirmek için hem Bodrum, hem de Muğla da büyük bir potansiyel olduğunu öğrenmiş olduk. Burası Türk- Alman ilişkilerinin çok yoğun olduğu bir bölge. Türk Alman ilişkilerinin yoğun olduğu bir bölge olmasına rağmen bu ilişkilerin daha da geliştirilebileceğine inanıyorum. İzmir de görev yapıyorum, orada kapımın herkese açık olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.