Limanla İlgili Şikayetler Sürüyor!

Bodrum Limanı’ndaki düzenleme çalışmaları uzadıkça, tepkiler de gelmeye devam ediyor.

Limanla İlgili Şikayetler Sürüyor!

Bodrum Limanı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kış aylarında başlatılan elektrik, mekanik, yangın altyapı imalatları, yürüyüş alanları, oyun gruplarını içeren yaklaşık 9 milyon TL’lik projede çalışmaların büyük kısmı Haziran ayında bitirilmiş, liman kullanıma açılmıştı. 

Çalışmaların tamamlanma tarihi ile ilgili olarak basına da yansıyan gecikme ve tartışmalara neden olan projede Ağustos ayına yaklaşmamıza rağmen işlemler henüz tam anlamıyla sonuçlanmadı. Özellikle Tepecik Camii çevresindeki altyapı imalatlarının devam ettiği görülüyor. Limanın fark noktalarında da paletler üzerinde zemin kaplama taşları duruyor. 

DİREKLERLE İLGİLİ ELEŞTİRİLER VAR

Düzenleme çalışmalarında limana konulan aydınlatma direkleri de birçok vatandaşın dikkat ve tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, eski paslı direklerin bu kadar geniş çaplı yenileme çalışmasına yakışmadığını ve kötü görüntü oluşturduğunu dile getiriyor. Bodrum Marina çevresinde altyapı çalışmaları nedeniyle açılıp halen kapatılmayan çukurlar da yaya yoğunluğunun yüksek olduğu bölgede tehlike saçıyor.

Öte yandan özellikle Bodrum Guleti Maketi önünde Haziran ayında döşenen ve döşendikten kısa bir süre sonra kırılan zemin kaplama taşlarının da yenilendiği görüldü.