Mecliste Pankartlı Protesto

Bodrum Belediyesi'nin meclis toplantısında, bir vatandaşın pankartlı yapılaşma protestosu vardı.

Mecliste Pankartlı Protesto

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda elinde Bodrum’daki yapılaşmayı protesto eden sloganlar yazılı pankartlarla sahneye çıkan vatandaş, elindeki pankartları Başkan Aras, meclis üyeleri ve katılımcılara gösterdi. Başkan Aras, pankartlı vatandaşa “Teşekkür ederiz bu demokratik yaklaşımınız için. Sağ olun çok çok teşekkür ederiz. Arzu ederseniz açıklama da yapın” dedi.  Açıklama yapmayacağını söyleyen vatandaş, salondan ayrıldı.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 4 yıllık görev süresinde belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Planlanan projelerden de bahseden Aras, Bodrum’daki yoğun yapılaşma ilgili kendilerine yöneltilen eleştirileri reddederek şöyle konuştu;

"Bodrum'u betonlaştıran meclis burası değil. Burada bir yanlışlık var. Bütün hesap bize kesiliyor. Bunun hikayesini de herkes çok iyi bilmeli. Şu anda Yalıkavak, Bitez ve Turgutreis planları mahkeme kararlarıyla durmuş durumda. Yarımada'nın imarlı bölgelerinde yapılaşma devam ediyor. Yeni imara açılan 1 metrekare yok şu anda. Yeni plan yaptığımız 1 metrekare yok. Daha önceki planlardan duranlar var. Buna rağmen yapılaşma bu şekilde. Bunun da müsebbibi bu dönem değil." dedi.

Muhabir: Hamdi Yörür