Meydanda Adalet Duvarı Oluşturdular

Bodrum’da Türkiye İşçi Partisi’nin tutuklu milletvekili Av. Can Atalay’ın tahliye edilmesi talebiyle adalet duvarı oluşturuldu.

Meydanda Adalet Duvarı Oluşturdular

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ikinci kez “hak ihlali” kararı vermesine karşın tahliye edilmemesine tepkiler sürüyor. Bodrum’da da TİP üyelerince Bodrum Belediye Meydanı’na A4 kağıdı ile hazırlanan dövizler asılarak adalet duvarı oluşturuldu. 

Dövizlere “Adalet yoksa huzur ve mutluluk da yok”, “Haksızlar haklı olmuş”, “Can Atalay’a özgürlük, faşizme son”, “Adalet satılıksa satılan yerden gidip alalım” yazıları yazıldı.

TİP Bodrum İlçe Başkanı Barkın Kurt, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bildiğiniz gibi 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 10 saat süren tartışmalar sonunda Can Atalay’ın hak ihlali kararını uygulamadı ve tekrar Yargıtay’a gönderdi. Türkiye İşçi Partisi olarak bu hukuksuzluğun karşısında olduğumuz tekrar tekrar haykırıyoruz. Bugünkü eylemimizi adalet duvarı. Yurttaşlarımızın, duyarlı vatandaşlarımızın, hak hukuk adalet diyen vatandaşlarımızın Can konusunda bize söylemek istedikleri, haykırmak istediklerini bir duvar haline getirdik. Burada herkesin görmesi için sergiliyoruz. Umutsuz değiliz, Can çıkacak. Haklılar geç de olsa kazanır. Biz haklıyız ve kazanacağız.”