MHP’den Herodot Hamlesi...

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi isminin Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesi için imza kampanyası başlatacaklarını söyledi.

MHP’den Herodot Hamlesi...

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin MHP ziyaretinde bir konuşma yapan Tayyar Şafak, “Osman Gökmen başkanımızla daha önce de görüşmüştük. Siyasi bir faaliyetimiz var. Gerekli izinler de alındı. Kaymakamlıktan ve gerekli yerlerden izin belgelerimiz onaylandı. Belediye Meydanı ve marina bölgesinde yaklaşık bir ay sürecek bir faaliyetimiz var. Stantlarımızı açıp hem üye kayıtlarımızı yapacağız. Ayrıca Bodrum’da tek kültür merkezi olan Herodot Kültür Merkezi’nin adının Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesi için imza kampanyası başlatacağız. Arkadaşlarımız, Bodrum halkına bu kültür merkezinin isminin Herodot mu, Atatürk mü olması gerektiğini soracaklar, imza toplayacaklar. Ben, halkımızın Atatürk diyeceğine eminim. Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi oraya çok yakışacaktır. Anıtı, sureti, resimleri oraya çok yakışacaktır. İmza kampanyasında topladığımız imzaları götürüp belediyeye sunacağız.” dedi. 

Daha önce Ak Parti ve MHP belediye meclis üyelerinin Herodot Kültür Merkezi isminin Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesi için teklifte bulunduklarını hatırlatan Şafak, “Fakat bu teklif CHP ve İYİ Parti oyları ile kabul edilmedi. Tartışmaya bile açılmadı. Biz de sine-i millete döneceğiz ve bunu halkımıza soracağız. Hatta bazı sokaklardan mitolojik isimlerin, bizim olmayan isimlerin, kökü soyu bizim olmayan isimlerin kaldırılmasını, bizim çok daha büyük kahramanlarımız olduğunu, bunların da isimleri ile ilgili çalışmalar yapmamız gerektiğini vatandaşlarımız bize sosyal medya üzerinden söylüyorlar.” şeklinde konuştu.