Nur Gencer, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kalp yetmezliği sonucu evinde hayatını kaybeden spor insanı Nur Gencer, Bodrum’da toprağa verildi.

Nur Gencer, Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Bir süredir rahatsızlıkları nedeniyle çeşitli tedaviler gören Türk Basketbol tarihinin önemli isimlerinden Nur Gencer, yaşamını sürdürdüğü Bodrum’un Gürece Mahallesindeki evinde 72 yaşında hayatını kaybetmişti.

Gencer için bugün Ortakent Mahallesinde bulunan Kerem Aydınlar Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Öğlen namazını müteakip düzenlenen törene, Gencer’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra, spor camiasından isimler katıldı.

Milli Basketbolcu ve spor adamı Efe Aydan, üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

”Nur abi, hem basketbol camiası, yalnız basketbol camiası değil voleybol camiası içinde çok önemli bir spor insanıydı. Onu kaybetmiş olmaktan dolayı gerçekten çok üzüntülüyüz. Biz burada, eski görev arkadaşları ile beraberiz Eczacıbaşı sporcuları olarak, idarecileri olarak buradayız Nur abinin yanında. Ona son görevimizi yapmaya geldik. Allah gani gani rahmet eylesin, ailesine çocuklarına sabırlar diliyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Milli Basketbolcu Hüseyin Beşok ise şöyle konuştu;

“Nur abinin benim için de abim için de önemi büyük. Bizim hem aile dostumuz hem de bizim basketbola, benim ve abimin başladığımız dönemlerde bize çok emeği oldu. Allah ailesine sabır versin, basketbol camiası içinde çok üzücü. Biz dediğim gibi onu çok iyi anmaya çok iyi günlerle hatırlamaya çalışıyoruz. Allah ailesine, eşine dostuna, herkese sabır versin. Allah rahmet eylesin” dedi.

Cenaze törenine katılan bir başka isim de spor yazarı Bülent Karpat idi. Karpat, Gencer’in spor dünyası için büyük bir kayıp olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Çok değerli bir spor adamını kaybettik. Uzun yıllar basketbol ve voleybol sporuna büyük katkıları olan, projeler üreten ve çağdaş bir hale gelmesi için büyük çaba sarf eden Nur Gencer kardeşimiz uzun süredir tedavi olmaktaydı. Yenilmez bir insandı ama bir tek buna yenildi işte, herkesin yenileceği gibi. Güle güle diyorum, yolu nurlar içinde olsun, kendisi de nur gibi bir insandı zaten.”

Gencer’in naaşı kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omuzlarında taşınarak Ortakent Mezarlığında defnedildi.