SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 16:11:26' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 16:11:26' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=507checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=16 and campaign_id=507update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661108

Lavanta Bahçesi Yapılacakmış...

Gökova Körfezi'nde, Milas'a bağlı Kargılı Koyu’da yanan alanda çalışan iş makineleri görüntülerinin sosyal medyada paylaşmasının ardından gündem oldu. Özel mülkiyet olduğu ortaya çıkan arazide yapılan çalışmaların sorumlusu ise çalışma yapılan bölgeye lavanta ve keçiboynuzu dikeceğini söyledi.

Lavanta Bahçesi Yapılacakmış...

Çalışmalara ait görüntüleri ilk paylaşan isim olan gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya gönderisinde "Mazı-Çökertme arası Kargılı koyunda iş makinası çalışıyor. Yangından sonra setleme çalışması mı? Yoksa imara mı açılıyor? Bölge halkı bilgi edinmek istiyor" diye yazmıştı.

Fatih Portakal'ın paylaşımına Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) bir açıklama gelmiş ve bölgenin arazi sahibi tarafından lavanta bahçesi yapılacağı aktarılmıştı. 

Gazetecilere konuşan arazide yapılan çalışmaların sorumlusu Serkan Akkaş ise arazide yeşillendirme çalışması yaptıklarını ifade ederek, "Arazimiz yandığı için temizleme çalışmasını yapıyoruz. Yerine yeniden lavanta ve keçiboynuzu ağacı dikerek yeşillendireceğiz. Yan tarafımızda bulunan arazilerde yeşillendirme çalışmasına başlasa çok iyi olacak. Şu anda yandığı için çok kötü bir görüntü var. Biz arazimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Ağaçlarımız yandığı için biran önce temizliğini yapıyoruz. Burası bizim tapulu arazimiz. 17 dönüm arazi içerisinde zeytin ağaçlarımız kül oldu. Burada bir inşaat yapma söz konusu bile değil. Şu anda araziyi set haline getirdik. Düzenlediğimiz yerleri yeşillendireceğiz. Sosyal medyada çıkan tüm söylentilerin hepsi yalan, öyle bir şey yok. Biz burayı yeşillendirmeye uğraşırken herkes aklına geleni sosyal medyadan söylüyor. Bodrum çok güzel bir yer, her taraf yandı, yeşillendirmek lazım yeniden. Herkes bizim gibi hemen yeşillendirme çalışması yapsalar çok güzel olacak" dedi.