Oasis Bodrum’da Yöresel Lezzetler

Türkiye’nin geleneksel ve doğal lezzetlerini ziyaretçileriyle buluşturan Oasis Bodrum, Yöresel Lezzetler etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Oasis Bodrum’da Yöresel Lezzetler

Oasis Bodrum ve Efes Organizasyon iş birliğiyle Oasis Bodrum’da Yöresel Pazar kuruldu. Etkinlikte, Hatay, Bingöl, Merzifon, Afyon, Kayseri, İzmit, Gümüşhane, Malatya, Beypazarı gibi çeşitli il ve ilçelerden gelen bal, doğal reçel, sucuk, köme, pestil, kurutulmuş meyveler, doğal kahvaltılık ürünler, doğal soslar gibi birbirinden lezzetli ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

10 Mart 2024 Pazar gününe kadar Oasis Meydan’da ziyaret edilebilecek Yöresel Pazar, yoğun ilgi görüyor.

Aydın’dan gelen Salih Efe Öztürk isimli üretici, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bizim standımızda tereyağ, peynir, kendi imalatımız yayık ayranlarımız var. Biz al-sat değil, yap-sat yapıyoruz. Ürünlerimizin bazılarını kendimiz yapar kendimiz satarız. Ayrıca Erzincan, Trabzon, Sivas gibi illerden gelen ürünler de var. Kars bölgesinden eski kaşar var. Bu, yıllandırılmış, bekletilmiş kaşardır. Görenler bu kaşara küflü diyorlar ama bu kaşarın zaten özelliği o. Bizim elimizdeki eski kaşarla 1,5 – 2 yılık.”

Trabzon’dan gelen Gökdeniz Dilli ise pestil ve köme çeşitlerini Bodrum’a getirdiklerini ifade ederek şöyle dedi;

“Bu ürünler pekmezden yapılır, içinde ceviz olur. Üzüm pekmezlisi var, dut pekmezlisi var. Narlısı var. İçleri cevizli olur, ballı olur. Tatlı niyetine güzel gider. Öksürüğe ve kansızlığa iyi gelir.”