Öğretmenler Korosu Hayran Bıraktı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Korosu ve Öğretmenler Halk Oyunları ekibinin sahne aldığı gecede, izleyenler unutulmaz bir gece yaşadı...

Öğretmenler Korosu Hayran Bıraktı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Korosu ve Öğretmenler Halk Oyunları ekibinin sahne aldığı gecede izleyenler unutulmaz bir gece yaşadı. Öğretmenlerin eserlerinden oluşan sergi de büyük beğeni topladı.

24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında Bodrum Belediyesinin destekleriyle Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen geceye çok sayıda vatandaş ile birlikte Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, siyasi parti ve stk temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Gecede sahneye ilk olarak yaklaşık 3 hafta önce kurulan, 32 öğretmenden oluşan Bodrum Öğretmenler Halk Oyunları Ekibi çıktı. Yöresel oyunlar sergileyen ekip ilgiyle izlenirken gösteri sonunda uzun süre alkışlandılar. Halk oyunları ekibinin ardından ise Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu müzik öğretmeni Serap Erkefeli şefliğinde sahneye çıkan 40 kişilik koro, unutulmaz şarkılarla geceye katılanlara harika bir müzik dinletisi sundu. Konser, söz ve müziği saz heyeti şefi Hüseyin Turgay Kutluğ’a ait “Ben Öğretmenim” şarkısının seslendirilmesiyle sona erdi.  

Konser sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Folklor ekibini izlemeye doyamadım. Koroyu ise dinlemeye doyamadım. Ben öğretmenim diyerek bu hayallerini gelecek nesillere aktaran bu değerli meslektaşlarımı ben de saygıyla selamlıyorum. İlçe müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen bu programda katkı veren başta Bodrum Belediyesi başkanımız ve tüm ekibi olmak üzere sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz da yaptığı açıklamada "İlçemiz öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve çalışmayla gerçekleştirdikleri bu konser ve halk oyunları gösterisinde yer alan öğretmenlerimize teşekkür eder ve öğretmenler gününüzü kutlarım. Yaşanılan yerlere kıymet katan hususlardan birisi de, elbette ki sanata verilen değerdir. Öğretmenler koromuzun, sevginin göstergesi olarak amatör bir ruh ve profesyonel bir edayla en güzel şarkıları seslendirmeleri takdire şayandır. Gerçekleştirdikleri sanatsal etkinlikle konsere katılan herkesin güzel vakit geçirmelerine sağladıkları katkıdan dolayı öğretmenlerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.