ORTACA VE DALYAN'DA SEÇİME DOĞRU

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca Belediye Başkanlığı,...

ORTACA VE DALYAN'DA SEÇİME DOĞRU
29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca Belediye Başkanlığı, İl Genel Meclisi üyeliği ve Dalyan Belediye Başkanlığı için aday adayları arasında ön seçim yapıldı.
456 üyesi bulunan CHP Ortaca İlçe Teşkilatı'nın Ortaca Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi ön seçiminde Ortaca Belediye Başkanlığı için 296, il genel meclis üyeliği için 456, Dalyan Belediye Başkanlığı için 42 üye oy kullandı.
Ortaca Belediye Başkan adayı için 296 üyenin oy kullandığı ön seçim sonuçlarına göre, 224 oy alan Makine Mühendisi Hasan Karaçelik CHP'nin Ortaca Belediye başkan adayı oldu. Seçimlerde Zafer Kundakçı ise 65 oy aldı. 7 oy geçersiz sayıldı.
Ortaca Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, tüm adaylarla birlikte Parti'nin başarısı için özveriyle çalıştıklarını belirterek, '' Gerek Ortaca Belediye başkanlığı, gerekse Dalyan Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği adaylarını belirlemek amacıyla yapılan ön seçim, örnek bir şekilde tamamlandı. Bugünden itibaren aynı birlik ve beraberlik içerisinde 29 Mart'ta hedefimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.
43 üyesi bulunan CHP Dalyan Belde Teşkilatı'nın 42 üyesi oy kullandı. Dalyan Belediye Başkanlığı için yapılan ön seçimde Dalyan'ın adayı Arif Sarı oldu. İki adayın yarıştığı ön seçimde Arif Sarı 26, Nuray Gün 16 oy aldı.
7 aday adayının yarıştığı seçimlerde, CHP'nin Ortaca İl Genel Meclisi adayları için 456 üyeden 402 üye oy kullandı. 9 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerde 224 oy alan Murat Yarar birinci sırada, 192 oy alan Mehmet Ali Avcı ikinci, 163 oy alan Asım Güneş üçüncü sırada yer aldı.
Seçimlere katılan Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilli Ali Arslan, il genel meclis üyeliği ve belediye başkanlığı aday adayları için yapılan temayül yoklamasının sadece parti içindeki bir temayül yoklaması olmadığına işaret ederek, ''İl genel meclis üyeliği, Ortaca ve Dalyan Belediye başkanlığı adayları için yapılan temayül yoklamasına yoğun bir katılım oldu. Bu birlik, beraberlik ve dayanışmamız 29 Mart'a kadar devam edecek'' diye konuştu.