PAŞALI, MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ!

31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den ikinci sıra meclis üyesi seçilen Mustafa...

PAŞALI, MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ!
31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den ikinci sıra meclis üyesi seçilen Mustafa Paşalı “Muhalefet sıralarında Bodrum’a hizmet etmek mümkün değil. Bu nedenle Bodrum Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum” diyerek meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Paşalı’nın basına gönderdiği ve istifa gerekçelerinin yer aldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“1994-1999 yılları arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı ve Bodrum Belediyesi Gıda San A.Ş yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştum. Bodrum halkı tarafından da gelmiş geçmiş en başarılı dönem olarak atfedilen o dönemde sayın Tuğrul Acar ve ekibinde olmaktan onur ve gurur duymuşumdur. O dönemde çalışmış olduğum ekip ve belediye personeline saygılarımı sunar, aramızdan ayrılmış olanları da rahmet ile anmak isterim. 2004-2009 yılları arasında muhalefet görevi ifa etmiştim.

2014-2019 yılları arasında yine muhalefet görevi ifa ettim. Naçizane şahsi görüşümdür, gelmiş geçmiş en başarılı muhalefet görevi ifa edilmiştir. Onlarca dosya ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Belediyemize karşı açılan yedi dava kazanılmıştır ve sonuçlar değiştirilmiştir. Dik duruşlarından dolayı değerli bağımsız meclis üyesi arkadaşlarımla gurur duymaktayım. Bodrumumuzda neden seksen küsur banka şubesi vardır, neden icra dairesinde nüfusun dörtte üçü kadar icra dosyası vardır, neden tahakkuk eden vergisinin tahsilatını bu Bodrumlular ödeyemiyorlar (Tahakkuk ve Tahsilat gerçekleşmesi 1/3 oranındadır). Globalleşen dünyamızda artık her şey ekonomi ağırlığındadır. Bodrum’un ekonomisi can çekişmektedir ve sosyal alanda kötü durumlara ulaşmıştır. Sonuçlarını hep beraber yaşamaktayız. Fakat kendi derdine düşmüş olmasından dolayı Bodrumlu (Bodrum’da 12 ay yaşayan herkes Bodrumludur) bunu maalesef görememektedir.

Bu gördüklerimi Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğimde ve Bodrum Belediye Meclis üyeliğimde defalarca tekrar etmeme rağmen hiçbir çalışma başlatılmamış ve iktidara geldiğinizde yaparsınız ve bizde izleriz cevapları ile karşılaşmış bir arkadaşınızım. Bütün meclis üyesi arkadaşlar ve meclis kayıtları şahidimdir. Bu konu ile ilgili sayın Mehmet Tosun ile birlikte iki Üniversite ile çalışmamızı gerçekleştirmiştik. Yerel yönetime gelemeyince bu işleri gerçekleştiremiyorsunuz. Bir seçim olmuştur ve biz kaybetmiş bulunmaktayız. Genç kardeşlerimin de bu görevlere aşina olabilmesi ve onlara bu fırsatın verilmesi doğrultusunda Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediye Meclis üyeliği görevlerimden istifa ediyorum. Bizleri destekleyen ve desteklemeyen tüm Bodrum sevdalılarına en derin saygı ve sevgilerimi sunar, seçilen tüm arkadaşlara ve sayın Başkan’lara en içten dileklerim ile üstün başarılar dilerim. Saygılarımla…”

Bodrum Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Mustafa Paşalı yerine Erkan Özşeker gelecek. Paşalı'nın istifası ile boşalan Muğla Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevine ise CHP'li Kemal Özyurt gelecek.