Polisten Banklara Şerit Önlemi

Bodrum’da bazı banklar ve oturma yerlerine polis ekiplerince şerit çekildi.

Polisten Banklara Şerit Önlemi

Polis ekipleri, Bodrum’da 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere karşı alınan önlemler almaya devam ediyor. Polis, önlemler kapsamında sahil kenarlarındaki oturma yerlerine ve banklara şerit çekti. 

Gün içinde çok sayıda 65 üstü vatandaş ihbarına giden polis ekipleri dışarıda olanları uyarıyor. Ekipler, acil ihtiyaçları olan evlerdeki 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara da yardım eli uzatıyor. 

ZABITALAR DA SAHADA

Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri de sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlar için seferber oldu.

İhtiyaç sahiplerinin ilaç temini, hastane ve sağlık ocağına ulaşımı ve temel gıda alışverişi gibi gereksinimlerini karşılayan zabıtalar, bir taraftan da alınan tedbirler konusunda vatandaşları bilgilendirmeye çalışıyor.

Zabıta ekipleri, dün Türkkuyusu Mahallesi’nde yaşayan yaşlı bir vatandaşı iğne yaptırması için sağlık ocağına götürüp getirdi, Gökçeler Sokak’taki 65 yaş üstü bir ihtiyaç sahibinin de ilaçlarını temin ederek kendisine ulaştırdı. Her mahallede salgın tedbirleri nedeniyle gece ve gündüz mesai yapan ekipler, yardım amacıyla gittikleri her eve bireysel hijyende kullanılması önerilen dezenfektanları da teslim ediyor.