Şahıs Şirketlerine Halkbank'tan Kredi!..

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamu bankaları aracılığıyla işe devam desteği duyurulmuştu. Halkbank tarafından esnafa uygulanan kredi desteği Bodrum Ticaret Odası Üyelerinden gelen talepler doğrultusunda Oda’nın girişimleriyle Bodrum Ticaret Odası üyesi gerçek kişi (şahıs işletmesi) firmalarının da başvurularına açıldı.

Şahıs Şirketlerine Halkbank'tan Kredi!..

Bodrum Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamada, İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında Nakit Kredi ve Paraf KOBİ Kart imkanı sunulacak olup, nakit krediler KGF kefaleti ile kullandırılacağı duyuruldu. Kesinleşmiş son mali yıl sonu cirosu 3.000.000 TL’yi aşmayan, gerçek kişi (şahıs işletmesi) firmalar kredinin hedef kitlesi olup, Krediden 01.04.2020 tarihinden evvel kurulan şahıs işletmeleri faydalanabilecektir. 

İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında firma otorize kodundan bağımsız olarak, şahıs işletmelerine müşteri talebi doğrultusunda azami 25.000 TL’ye kadar nakit kredi kullandırılabilecek. Aynı risk grubuna bağlı işletmelerin grup bazında kullanabileceği azami nakit kredi tutarı ise 25.000 TL. Kredi desteğinin ayrıntıları ise şöyle;

•Krediye yıllık %7,50 faiz oranı uygulanacak.
•Kredi kullanımı sırasında bir defaya mahsus %0,75 peşin kredi komisyonu tahsil edilecek.

İşe Devam Desteği Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamındaki Nakit Kredi ve Paraf KOBİ Kart başvuruları sadece www.halkbank.com.tr ve www.halkbankkobi.com.tr üzerinden online olarak alınacak.