Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Haftasonu Bodrum’da düzenlenen rallinin ödül töreni sonrası araçların bulunduğu otoparkta kavga çıkaran ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ’ın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. 2 kişinin darp edildiği, 1 kişinin ise silahla yaralandığı olay sonrası gözaltına alınan Mustafa Üstündağ ve 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bodrum’da düzenlenen "Rally Bodrum" turnuvasının ödül töreninden sonra oyuncu Mustafa Üstündağ, bir yakınının ralliye katıldığını ve henüz dönmediğini söyleyerek nerede olduğunu sordu. Görevliler ise aracın arızalandığını, çekiciyle aracın getirildiğini söyledi. 

Görgü tanıklarının ifadesine göre, kafeteryada araçların listesini yapan Karya Otomobil Sporları Derneği Başkanı Atıl Atılgan’a yönelen Üstündağ, "sen ne iş yapıyorsun burada, benim kardeşim nerede?" diyerek bağırmaya başladı. Bunun üzerine başka bir yetkili navigasyon sisteminden aracın konumuna bakarak, Üstündağ'ı tanıdığı kişinin iyi olduğunu söyleyerek sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre sonra tekrar kafeteryaya dönen Üstündağ, bu sefer kadınların çocukların yanında küfretmeye başladı. 

Dışarı çıkan Üstündağ daha sonra telefonla birilerini arayarak bulunduğu yere çağırdı. Yaklaşık 15 dakika zırhlı bir lüks otomobille alana gelen 4 kişi üzerlerindeki montları çıkararak kafeteryaya yöneldi. Bu kişiler kapıyı tutan vatandaşları darp ederek Atılgan’a ulaştı. 2 kişi Başkan Atılgan’ı öldüresiye dövmeye başladı. Diğer 2 kişi ise olaya müdahele etmek için yaklaşanlara saldırdı. Tepkilerin büyümesinin ardından 4 kişi lüks araca binerek olay yerinden hızlıca uzaklaştı. 

Mustafa Üstündağ ve 3 kişi arabaya binerken görevlilerden birinin "polis çağırdık bir yere gidemezsiniz" sözü üzerine Üstündağ ve yanındakiler geri dönerek başka bir yetkiliyi daha darp etmeye başladı. Üstündağ ve yanında bulunan adamlar araçlarına binip gittikleri esnada otopark kapısını kapatan görevliler, otoparkın önüne bir araç çekerek gitmelerine engel olmaya çalıştı. Yaklaşık 20 dakika boyunca polisin gelmesini bekleyen vatandaşlar ile Mutafa Üstündağ arasında tekrar sözlü tartışma başladı. Üstündağ’ın arabasından inen 1 kişi belinden çıkardığı silahla etrafa ateş etmeye başladı. Silahtan çıkan kurşun ise kendi arkadaşına isabet etti. Polis ekiplerinin gelmesiyle Mustafa Üstündağ ve yanındaki 4 kişi gözaltına alındı.

ADLİ KONTROLLÜ SERBEST

Olayın ardından yapılan çalışmada kavgaya karıştığı öne sürülen Mustafa Üstündağ ile beraberindeki 4 kişi gözaltına alındı. Adli makamların karşısına çıkarılan 5 kişiden 4’ü adli kontrolle serbest kaldı. Aynı zamanda kavga sırasında bacağından silahla yaralan şahıs, savcılıktaki sorgusunun ardından serbest kaldı. Olayla ilgili 4 kişinin de arandığı bildirildi. 

GÖRÜNTÜLER DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Otoparkta bulunan güvenlik kameralarınca saniye saniye çekilen kavga anları ise dehşete düşürdü. Kavgada yaşanan darp anları ve silahlı yaralama anları olayın boyutunu gözler önüne serdi. Görüntülerde kavga sırasında bir kişinin silahla yaralanması ve silah sesini duymaları üzerine vatandaşların panikle kaçış anları yer alıyor.