Sanat Çalıştayı 30 Ekim’de Başlıyor!

10. Bodrum Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı, Turgutreis Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde 30 Ekim -3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sanat Çalıştayı 30 Ekim’de Başlıyor!

Bodrum Sağlık Vakfı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile düzenlenen çalıştayda, özel gereksinimli bireyler ile sanatçılar ve akademisyenler bir araya gelerek “Seramik Sıraltı Dekor Tekniği, Tekstil Baskı ve Mozaik Uygulamaları’’ yapacak.
 
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA HEP BİRLİKTE ÜRETELİM!

Bodrum Sağlık Vakfı kurulduğu 1996 yılından bu yana, özel gereksinimli bireylerin kendi vücut ve zihin yapıları ile bağımsız yaşayabilmeleri için özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri veriyor. Özel gereksinimli bireylerin ve sanata gönül verenlerin buluşacağı 10. Sanat Çalıştayı bu sene Cumhuriyetimizin 100. Yılında ayrı bir anlam kazanacak. Sanatın iyileştirici ve birleştirici gücü, ulusal birlik ve beraberlik duygularımızla bütünleşerek, üretilen eserlerin her biri Bodrum Sağlık Vakfı ailesi etrafında yaşatılmakta olan sevgi ve dayanışmanın da ifadesi olacak. 
 
ÇOK SAYIDA AKADEMİSYEN VE SANATÇILAR BİR ARAYA GELECEK

Adı sanat ile anılan Bodrum’a yakışır etkinlik olmayı başaran 10. Sanat Çalıştayı’nda, Bodrum’un yerel sanatçılarıyla birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden çok değerli profesör, doçent, öğretim görevlileri ve öğrencileri yer alacak.
 
ORTAYA ÇIKAN ESERLER BODRUMLU SANATSEVERLERLE BULUŞACAK!

Sevgi, iyilik ve birlik duygularının seramik, mozaik ve tekstil ürünlerine nakşedileceği çalıştay sonunda ortaya çıkan eserler, 3 Kasım Cuma günü saat 17.30’da Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyesi’nde açılacak sergi ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak.