Şarkıcı Ata İçin Hayır Lokması...

Uzun yıllar Bodrum’da çeşitli mekanlarda sahne alan ve geçtiğimiz günlerde geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren şarkıcı Ata için sevenleri Belediye Meydanı’nda lokma döktürdü.

Şarkıcı Ata İçin Hayır Lokması...

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve Şahane, Delfi Otel, 48’li gibi mekanlarda sahne alan evli ve 2 çocuk babası müzisyen Salih Ata, programlarının bitmesinin ardından geçen 30 Ekim’de Bodrum’dan İzmir’e gitmişti. İzmir depremine Seferihisar’da yakalanan müzisyen, daha sonra İstanbul’a, ailesinin yanına geçti. 

2 Kasım’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitiren Ata’nın beklenmedik ölümü ailesi, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu. TRT Müzik kanalında ünlü sanatçı Zerrin Özer ile program yapan Ata, İstanbul Heybeliada’da toprağa verildi.  

Bodrum’daki sevenleri ise Salih Ata için Bodrum Belediye Meydanı’nda lokma döktürdü, onu andı. Kent Haber’e konuşan Ata’nın arkadaşlarından Nesrin Durukan, üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

“Bugün 7’si oldu ama hala unutamadık. Çok sevdiğim aile dostumuzdu. Güzel bir adamdı, iyi bir babaydı, iyi bir dosttu, iyi bir sanatçıydı, havyan dostuydu. Onun yerini gerçekten çok arayacağız. Allah gani gani rahmet eylesin. Çocuklarına sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin.”

Arkadaşlarından Fulya Bölük ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“İnanılmaz bir arkadaş, iyi bir dost, çok güzel bir aile babası. İnanılmaz güzel çocuklar yetiştirmiş. Hepsi müzikle ilgileniyor. Kendisi çok büyük bir sanatçıydı. Ne zaman biraraya gelsek zamanımız hep kahkahalarla geçiyordu. Çok büyük bir kayıp.”

Öte yandan Bodrum Belediye Meydanı’nda geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Bodrum Devlet Hastanesi doktorlarından Necmi Cavlı için de lokma döktürüldü.