Şarkılar İyilik İçin Söylendi

Aralarında Bodrum iş, siyaset ve sosyal hayatının tanınan isimlerinin de bulunduğu "Pınar Seli ve İyilikle Korosu", meslek liseli özel öğrencilere özel mutfak yaptırmak için Mandalin'de sahne aldı. Gecenin sürprizi ise ihtiyaç duyulan mutfağın tamamının yapımını üstlenen Bodrum İş İnsanları Derneği'nden geldi.

Şarkılar İyilik İçin Söylendi

Daha önce birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan müzisyen Pınar Seli, bu kez ilçede eğitim gören özel aşçılık öğrencilerinin mutfak ihtiyacı için güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Seli'nin, "İyilik Takipçileri Platformu" ile işbirliğinde düzenlediği gecede, Bodrum'un tanınan isimleri, Mandalin’de sahneye çıktı. 

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın da katıldığı gecede aralarında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ile geçen yılki Survivor yarışmasında adını finale yazdıran oğlu Yiğit Poyraz, belediye meclis üyesi Hülya Aşkın, Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, BESİAD eski başkanı Engin Kaplan, Kulüp Mandalin'in sahibi Atilla Serttaş'ın da aralarında olduğu yaklaşık 25 kişi sahne aldı. 

Konserde bir konuşma yapan Pınar Seli Öztürk, “Onlar engelli değil, onlar özel çocuklar. Onlara iş vermeyerek, staj imkanı vermeyerek engeli bizler koyuyoruz. Lütfen bu engeli artık kaldıralım. Güzel çocuklarımıza özel çocuklarımız diye hitap edelim bundan sonra. Onlar uluslararası bir yarışmada altın madalya kazanıp Bodrum’a döndüler. Gururumuz oldular.” diyerek, organizasyonu birlikte gerçekleştirdikleri İyilik Takipçileri Platformu'na da verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Ardından aşçılık bölümü öğrencileri öğretmenleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile birlikte sahneye çıktı. Her fırsat bulduğunda özel çocuklarla bir araya geldiğini söyleyen Akmeşe, “Her gittiğimizde onların karşılıksız sevgisiyle karşılaşıyoruz ve bu bize ayrı bir enerji veriyor. Bu özel ve güzel çocuklara hayatları boyunca destek vermek bizim en önemli görevimiz. Burada bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Gecede oğlu Yiğit Poyraz ile birlikte “Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz” Türküsünü söyleyen Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ise “Bugün yanımızda olan sayın kaymakamımız Bilgehan Bayar’a, bu güzel geceyi organize eden Pınar Seli’ye ve muhteşem orkestrasına, buna sonuna kadar destek veren sayın başkanımız Ahmet Aras’a, bu gece burayı doladuran kalbi iyilikle dolu Bodrumlulara çok teşekkür ediyorum. Böyle bir gecede sahnede olmak bizim için çok büyük bir mutluluk. Dünyayı, paranın, teknolojinin değil güzelliğin kurtaracağını Bodrum’dan tüm dünyaya gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yiğit Poyraz da “Bugün burada olmak, babamla birlikte güzel bir amaç uğruna şarkı söylemek bizim için çok güzel. Buradaki insanlar çok güzel. Sizin sayenizde, iyi insanlar sayesinde dünya güzelleşecek. Herkese teşekkürler.” dedi. 

 

Konserde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise “Bir başkadır benim memleketim” isimli şarkıyı seslendirdi. Aras, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Bodrum’da bu iyilik meselesi çok büyük bir olay. Bu büyük dayanışmayı yangınlarda da gördük. Burada bu konuda büyük bir sinerji var. Pınar’ın bugün burada yaptığı ilk değil, daha önce de çok çalışmalar yaptı ama son da olmayacak, devam edeceğiz. Bu işler beraber olursak çok güzel oluyor. Hep beraber Bodrum için çalışıyoruz.”

 

MUTFAK YAPIMINI BODRUM İŞİNSANLARI DERNEĞİ ÜSTLENDİ

Konserin düzenlenme amacı olan mutfağın yapımını Bodrum İşinsanları Derneği’nin üstlendiğinin de bilgisini veren Başkan Aras, “Tam sahneye çıkarken beni bir arkadaşım yakaladı ve ‘Başkanım, bütün bu gecenin geliri kalsın ama biz ne istiyorsanız yapacağız’ dedi. Ben de şimdi Mete Yılanlı ve Bodrum İşinsanları’na buradan söylüyorum, yapıyorsunuz, bu sizin göreviniz, bunu bitiriyorsunuz. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 

Gecede Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Pınar Seli’ye çiçek takdim etti. Okul öğrencileri de Ahmet Aras’a aşçı kepi hediye etti.