Şehitleri Anmak İçin Yürüdüler

Bodrum Offroad Kulübü üyeleri, Kuzey Irak'ta, Pençe Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerlerimizi anmak ve terörü protesto etmek için 30 araçlık bir konvoy düzenledi. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı atan konvoydakilerin bazıları dev Türk Bayrağı açarak meydanda yürüdü, 30 araç da arkalarından giderek eşlik etti.

Şehitleri Anmak İçin Yürüdüler

Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan 12 Mehmetçik için Bodrum Offroad Kulübü tarafından şehitleri anma ve terörü protesto eylemi düzenlendi. Myndos Kapısı önünde bir araya gelen, aralarında Mehmet Tosun ve Özay Kartal'ın da olduğu kulüp üyeleri, ilk etapta şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşını okudu. Daha sonra basın açıklamasını okuyan Bodrum Off Road Spor Kulübü Başkanı Murat Taşlıdağ, gözyaşlarına hakim olamayarak duygusal anlar yaşadı. Basın açıklamasının ardından, Başkan Taşlıdağ, şehitlerin tek tek isminlerini okudu, grup üyeleri 'burada' diye bağırdı.

‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı atan grup, daha sonra araçlarına binerek meydana gitti. Gruptan bazıları ‘Milletimizin başı sağ olsun’ pankartı ile dev Türk bayrağı açıp 30 araçlık konvoyun önünde yürüdü. 

Şehitlerden dolayı üzgün olduklarını söyleyen Bodrum Off Road Spor Kulübü Başkanı Murat Taşlıdağ, “Sınır ötesinden gelen haberlerle içimiz yandı, milletçe gözyaşlarına boğulduk. 12 gencecik kardeşimizi gözyaşlarıyla toprağa verdik” dedi.

Konvoya katılan grup üyesi, CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylarından Özay Kartal ise, “Şehit olan askerlerimiz bu vatan, bu halk için, bizlerin güvenliği için canlarını hiçe saydılar ve kalleşçe katledildiler. Cenazelerine gidemediysek de onlar için gözyaşı döktük, dualar ettik. Asla unutulmayacaklar, ülkemizin güvenliği için canını esirgemeyen hiç bir kardeşimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.