SEVGİ EVİ ÇOCUKLARI BODRUM'DA...

Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne...

SEVGİ EVİ ÇOCUKLARI BODRUM'DA...
Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerinden gelen öğrencileri ağırladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı, kimsesiz çocukları yurtlar yerine evlerde, aile ortamında yetiştirme projesi çerçevesinde Muğla’da oluşturulan çocuk sevgi evlerinden ikisinde kalan 10 çocuk yarıyıl tatili nedeniyle Bodrum’a ağırlandılar.

BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Er, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gökkuşağı Derneği ve BOSİAD olarak yürütüklleri organizasyon çerçevesinde 10 çocuğu Bodrum'da misafir ettiler. Mustafa Er, öğrencilere kapılarını açan Salmakis Otelde yaptığı açıklamada şunları söyledi '' Bu çocuklar, Muğla Sosyal Hizmetler Yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerimizdi. Muğla Gökkuşağı Derneğinin katkıları ile dışarıda koruyucu aile hizmeti verilen evlerde barındırılan çocukları, okulların yarıyıl tatiline girmesinden dolayı öğrencilerimizi Bodrum'da misafir edelim istedik.

BOSİAD Bşakanı Mustafa Er, Bodrum da üç gün boyunca tatil yapmaları sağlanan 10 çocuk ve görevliler gönüllerince eğlenip, mutlu bir şekilde Muğla’ya döneceklerini ifade ederek çocuklara ev sahipliği yapan Salmakis Otel sahibi Tuncay Karakaya’ya da teşekkür etti.
Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde Çocuk Evleri Sorumlusu olarak görev yapan ve öğrenciler ile birlikte Bodrum'a gelen Mustafa Seyhan, Muğla'da bulunan 3 tane çocuk evinden sorumlu olduğunu ve 2 evde kalan 10 çocuğun Bodrum'a tatil için getirildiklerini belirtti.
Mustafa Seyhan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bütün Türkiye'de yürüttüğü, Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile projeleriyle çocukları görevlilerin nezaretinde evlerde, aile ortamında yetiştirmek, eğitimlerini tamamlayıp,topluma kazandırmak için amacıyla yürütülen bu projenin Muğla'da çok hızlı ve düzenli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Bütün yurtlardaki çocukların bu şekildeki evlere aktarılacağını belirten Seyhan Muğla Vali'sinin ve Sosyal Hizmetler İl Müdürünün gayretli çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Bodrum'da 3 gün boyunca tatil yapan öğrenciler ve öğretmenleri çok güzel vakit geçirdikleri, kendileri için çok farklı bir tatil olduğunu, Muğla'da kaldıkları evlerin bir aile ortamı olduğunu, evlerde, yurtta yaşadıkları sıkıntıların hiç birini yaşamadıklarını ve kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Er, en kısa zamanda Bodrum da da bir sevgi evi açmak için gerekli çalışmalara başladıklarını ve Bodrum merkezinde şartlara uygun kiralık bir ev aradıkları ifade etti.

Hep birlikte otelden ayrılar Gümbette bir restoranda öğlen yemeği yedikten sonra Muğla'ya döndü.