SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ AŞACAK!

Ülke genelinde mevsim normalleri üzerine çıkmaya başlayan sıcak hava Muğla genelinde...

SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ AŞACAK!
Ülke genelinde mevsim normalleri üzerine çıkmaya başlayan sıcak hava Muğla genelinde de etkili olacak.

Önümüzdeki günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinden 2 ila 4 derece yüksek olması tahmin ediliyor. Muğla genelinde Bodrum, Datça, Marmaris gibi kıyı şeridinde bulunan ilçelerde en yüksek sıcaklık 38-39 derece olarak tahmin edilirken, iç kesimlerde kalan özellikle Milas ve Köyceğiz başta olmak üzere sıcaklıkların 40-41 derecelere ulaşması tahmin ediliyor.

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan meteorolojik değerlendirmede ise şu bilgiler yer alıyor; “Sıcaklıkların yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise artacağı tahmin ediliyor. 13.07.2015 Pazartesi günü hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ancak 14.07.2015 Salı gününden itibaren tekrar artarak Bayrama kadar ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor”.

Öte yandan Bodrum hafta sonunda zaman zaman kuvvetli rüzgarın etkisi altında kalacak. Cumartesi ve Pazar günü, özellikle öğleden sonra saatlerinde Kuzeybatı'dan esen rüzgarın Yarımada genelinde etkili olması bekleniyor.Rüzgarın saatteki hızının zaman zaman 46 kilometreye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.