Süper Lüks Proje El Değiştirdi...

Bodrum’un en lüks projelerinden biri olan Çağdaş İnşaat'a ait Turgutreis'teki Swissotel Resort Bodrum Beach, el değiştirdi. Kamuoyuna yapılan açıklamaya göre denize sıfır arazi üzerinde, içerisinde 124 odalı bir otel ve bağlı rezidanslardan oluşan proje bugünkü kurla yaklaşık 19 milyon dolara el değiştirdi.

Süper Lüks Proje El Değiştirdi...

Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'nde denize sıfır konumda yer alan ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın da evinin olduğu Swissotel Resort Bodrum Beach, el değiştirdi. Çağdaş İnşaat’a ait olan otel ve projedeki villalara hizmet sunan şirketin yeni sahibi Avrupa Konutları oldu.

AVRUPAKENT GYO: 580 MİLYON LİRAYA SATIN ALDIK

Satın almayla ilgili Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)'dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuzun 16.01.2024 tarihinde yapılan toplantısında; Çağdaş Bodrum İnşaat ve Turizm Sanayi Ticaret A.Ş. mülkiyetinde bulunan ve İnvest Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'nin 16.01.2024 tarihli Değerleme Raporu ile KDV hariç toplam piyasa değeri 665.000.000 TL olarak takdir edilen Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis Mahallesi 186 ada, 1 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan Swissôtel Resort Bodrum Beach, Şirketimizin mevcut yatırım stratejisi kapsamında portföy yapımızı güçlendirmek ve çeşitlendirmek amacıyla 580.000.000 TL bedel üzerinden değerleme raporunda bahsi geçen ipoteklerin fekki sonrasında satın alınmasına ve bedelin peşin olarak ödenmesine karar verilmiştir. Tapu işlemlerinin tamamlanmasını müteakip kamuya duyuru yapılacaktır. Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız."

124 ODALI LÜKS OTEL VE REZİDANSLAR...

Swissotel Resort Bodrum Beach, Çağdaş İnşaat tarafından 26,5 dönüm üzerinde hayata geçirildi. Proje 124 odalı otel ve bağlı rezidanslardan meydana geliyor. Toplam 55 ünitenin bulunduğu projede konutlar 90-559 metrekare aralığında daire, dubleks ve villa seçeneklerinden oluşuyor. Projedeki villalar şahıslara ait ancak villa sahipleri otelin açık/kapalı havuzları, restoran-bar, spa, fitness center, masaj odaları, Türk hamamı, toplantı odaları ve diğer seçkin hizmet ünitelerinden yararlanabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca, projedeki ev sahipleri Swissotel kirama sistemine dahil edilerek dilerlerse konutlarını işletmeye kiraya verebiliyor.