Şüpheliler Suç Makinesi Çıktı

Bodrum’da vatandaşları sözlü taciz edip silah gösteren şüpheliler, çalıntı araçla kaçarken polis tarafından yakalandı. Biri kadın 2 şüphelinin suç dosyalarının, kabarık olduğu ortaya çıktı.

Şüpheliler Suç Makinesi Çıktı

Dün saat 16.00 sularında, Yalıkavak Mahallesi Çökertme Caddesi üzerinde seyreden bir araç içerisindeki şüpheli şahıslar, cadde üzerinde bulunan bir grup vatandaşı sözlü taciz edip, ardından silah teşhir ettikten sonra bölgeden ayrıldı. İhbarın ardından Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Büro Amirliği ekipleri, kullandıkları çalıntı araçla ilçeden kaçmaya çalışan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.
 
Yakın takibe alınan araç, uzun süren takip sonucu Bitez Adliye Kavşağı üzerinde yakalandı, 2 şüpheli gözaltına alındı. Aracı Kullanan M.Y. isimli şahsın başta hırsızlık ve benzer suçlar olmak üzere, göçmen kaçakçılığı, fuhşa teşvik ve aracılık ve dolandırıcılık suçlarından toplam 64 farklı suç kaydının bulunduğu tespit edildi.
 
Araçta yolcu olarak bulunan D.K. isimli şahsın da dolandırıcılık, hırsızlık ve kasten yaralama suçlarından toplam 13 farklı suç kaydının bulunduğu, ayrıca Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık TCK/158 suçlarından 2 farklı aranma kaydının olduğu ortaya çıktı.
 
Karakola götürülen şüphelilerle ilgili adli işlemlere başlandı.