Çocuklar İçin Hikaye Zamanı

Bodrum’da 6-10 Yaş arasındaki çocuklar için “Hikaye Zamanı” isimli atölye çalışması başlatılacak.

Çocuklar İçin Hikaye Zamanı

Artedemy Derneği tarafından başlatılan atölyelerde çocuklar, seçkin hikaye kitaplarıyla buluşturularak dil becerileri, empati yetenekleri, yaratıcılıkları ve düşünsel sorgulama becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 18 Temmuz tarihine kadar başvuru yapılabilecek atölyeler 4 Ağustos - 8 Eylül tarihleri arasında Kızılağaç Mahallesi’ndeki dernek merkezinde gerçekleştirilecek. 

Artedemy Derneği’nden yapılan açıklamada atölye için başvuru formlarının www.artedemy.org adresinden doldurulabileceği ifade edilerek şöyle denildi;

“Çocukların eşsiz dünyasına dokunarak büyümelerine destek olmayı hedefleyen Artedemy Derneği olarak, sizlere muhteşem bir projeyle sesleniyoruz: "Hikaye Zamanı"! Çocuklarınızın hayal güçlerini canlandırmak, okuma alışkanlığını geliştirmek ve sanatsal ifade yeteneklerini keşfetmek için bir araya geliyoruz. Hedefimiz nedir? Hikaye Zamanı Projesi'nin temel amacı, çocuklarınızın 6-10 yaş aralığında resimli edebiyat dünyasını farklı bir pencereden keşfetmelerini sağlamaktır. Okuma yolculuğunda, çocukların hayal güçlerini, dil becerilerini ve düşünme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu proje ile çocuklarımıza kaliteli zaman geçirmek, değerli hikayelerle büyümek ve sanatın büyüsüyle tanışmak için bir fırsat sunuyoruz.

Neler Yapılacak? Hikaye Zamanı Projesi, çocuklarınız için unutulmaz bir deneyim sunacak etkileşimli atölyelerden oluşmaktadır. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleşecek atölyelerde, çocuklar seçkin hikaye kitaplarıyla buluşacak, onları dinleyecek ve heyecan verici etkinliklerle resimli kitapların dünyasına adım atacaklar. Bu süreçte, çocuklarımızın dil becerileri, empati yetenekleri, yaratıcılıkları ve düşünsel sorgulama becerilerinin geliştirilmesi desteklenecektir. Projemiz, çocuklara okuma sevgisi kazandırmak amacıyla düzenlenen atölyelerin yanı sıra, sanat etkinliklerini de içermektedir. Çocuklar, resimli kitaplardan ilham alarak hayal güçlerini serbest bırakacak, renkli dünyalarını resimlerle ifade edecek ve kendi sanat eserlerini yaratacaklar. 6 Atölyeden sonra ise bir sergi yapılacaktır. Sevgili aileler, sizleri ve çocukları bu benzersiz deneyime davet ediyoruz. Hikaye Zamanı Projesi'ne katılarak, çocuklarınız hayal gücünü besleyecek, okuma sevgisini alevlendirecek ve sanatla dolu keyifli bir dünyaya adım atacaklar.”