Tenis Turnuvası Devam Ediyor

Diamond of Skopje T400 Tenis Turnuvası, Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda tenisçinin katılımıyla Bodrum’da yapılıyor.

Tenis Turnuvası Devam Ediyor

Ortakent’teki Bodrum Tenis Kulübü’nde düzenlenen turnuvada, 33 kategoride 514 sporcu mücadele ediyor. 8 farklı kortta günde yaklaşık 40 maçın oynandığı müsabaka 23 Temmuz Pazar günü düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Bodrum Tenis Kulübü Baş Antrenörü ve Başkanı Erkan Edis, Kent Haber’e yaptığı açıklamada turnuvanın oldukça çekişmeli maçlara sahne olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi;

“Turnuvamız, Türkiye’de yıl içerisinde yapılan en prestijli dört turnuvadan bir tanesi. T400 Master Turnuvası. 13 Temmuz’da başladık, 23 Temmuz’da final maçları ve ödül töreniyle sona erecek. Turnuvada 18’den 75’e kadar her 5 yaşta bir kategori var. Her yaş grubunda da yaklaşık 25- 30 oyuncu dahil oldu. Günde ortalama 40 müsabaka gerçekleştiriliyor. 8 adet kortumuz var. Müsabakalara rahat bir şekilde cevap veriyor. Turnuva sonunda her yaş kategorisinde bir ve ikinciler kupalarını alacaklar.”

Erkan Edis,tüm Bodrumluları turnuva boyunca müsabakaları izlemeye davet etti.

50 yaş üzeri Türkiye Milli Takım Oyuncusu Okan Okyay ise “Oyuncularımız farklı kategorilerde mücadele ediyorlar. Çok zevkli maçlar oynanıyor. Biz de güzel bir ortamda iyi tenis oynayarak turnuvayı tamamlamayı istiyoruz. Benim hedefim en azından final oynamak. Finalde de inşallah birinci olmak.” ifadelerini kullandı.