TURAN CHP'DEN İSTİFA ETTİ

Milas'a bağlı Ören Belde Belediye Başkanı Kazım Turan ile bazı belediye meclis üyelerinin...

TURAN CHP'DEN İSTİFA ETTİ
Milas'a bağlı Ören Belde Belediye Başkanı Kazım Turan ile bazı belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 80 kişi, CHP'den istifa etti. Kazım Turan, düzenlediği basın toplantısında, Milas İlçe Teşkilatı'nca geçen hafta CHP üyeliğine kabul edilen Mehmet Tiryaki'nin geçmişte partiye karşı çalıştığını öne sürdü. Tiryaki'nin CHP üyeliğini " içine sindiremediğini " belirten Turan, " Tiryaki, 1999 ve 2002 seçimlerinde CHP'ye karşı başka partiler için çalıştı. CHP'ye zarar verdi. Bu kişinin partiye üyeliğini kabul edemiyorum ", dedi. Tiryaki'nin 1998'de CHP'den ihraç edildiğini ifade eden Turan, şöyle konuştu:
" Perşembe günü Mehmet Tiryaki'nin CHP'ye kaydedildiğini öğrendim. CHP'li yöneticileri arayarak konuyu doğrulattım. Mehmet Tiryaki, bir süredir eşiyle Ören'de ev ev dolaşarak 'Ben CHP'den belediye başkanı adayıyım' demiş. Daha önce Tiryaki'nin üyeliğiyle ilgili herhangi bir değişiklik olmazsa istifa edeceğimi söylemiştim. 1999 seçimlerinde ANAVATAN'dan CHP'ye rakip oldu. Ben 2000'de belediye başkanlığı görevinden alınınca, belediyeyi Mehmet Tiryaki yönetti. Bu dönemde CHP'ye karşı her türlü kötülüğü yaptı. Çok sayıda belediye çalışanını işten çıkardı. Böyle bir insanın CHP'ye kaydının yapılması beni çileden çıkardı. Tepkim CHP'ye değil, CHP'yi babasının malı zannedenlere. Biz geçmişi unutmadık.''
Başkan Turan, 2 gün önce istifa edeceğini bildirmesine rağmen ne ilçe ne il ne de genel merkezden kimsenin kendisini aramadığını belirterek, " En azından arayarak sorunun ne olduğunu sormalarını beklerdim ", dedi.
Turan, " Başka bir partiye geçip geçmeyeceği " sorusuna, " Şu anda çalışmalarımı bağımsız olarak yürüteceğim. Daha sonra partililerle bir karar vereceğiz ", diye yanıtladı.
Kazım Turan, yerel seçimlerde Ören Belediye Başkanı adayı olacağını kaydetti. Daha sonra Kazım Turan, Ören Belediye Meclis üyeleri Hüsamettin Aktaş, İbrahim Barbaros, Kamil Özmen, Zeynep Ayla Kınıç ve Ramazan Umul'un da aralarında bulunduğu 80 kişi, istifa dilekçelerini CHP Milas İlçe Teşkilatı'na gönderdi.