TURGUTREİS'TE ANNELER GÜNÜ KONSERİ

Bodrum yarımadasında sayısız konserler veren Turgutreis Belediye Konservatuvar Derneği...

TURGUTREİS'TE ANNELER GÜNÜ KONSERİ
Bodrum yarımadasında sayısız konserler veren Turgutreis Belediye Konservatuvar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Anneler Günü dolayısıyla Turgutreis'de sanatseverlere muhteşem bir konser verdi.

Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi Salonu'nda düzenlenen konsere Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Turgutreis halkı ve Yarımadada yaşayan sanatseverler katıldılar.Belde sakinlerinin ve tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Türk Sanat Müziği konseri saat 20.30'da başladı ve yaklaşık 2,5 saat sürdü. Şefler Ayşe Yazgan Batıgün ve Ahmet Sabancı yönetiminde 34 ses sanatçısından oluşan dev koroya 2 keman, 2 kanun, 1 klarnet, 1 darbuka, 1 yaylı tambur, 1 ney , 5 uddan oluşan saz heyeti eşlik etti. Sevilen Türk Sanat müziği şarkılarının koro ve solo olarak seslendirilen eserlerin sunulduğu konsere dinleyiciler de eşlik etti.

Nostaljik saatlerin yaşandığı konserde koro, şarkılara eşlik eden sanatseverlerden bol bol alkış aldı. Konser boyunca dinleyicilere neşe dolu anlar yaşatan koronun Şefleri Ahmet Sabancı ve Ayşe Yazgan Batıgün Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk'e vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.