SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 16:25:43' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 16:25:43' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=16 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660241

TURİZM ALANLARINA, TURİZM TESİSİ

Bodrum Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Aralık ayı olağan Meclis Toplantısında Bodrum'un...

TURİZM ALANLARINA, TURİZM TESİSİ
Bodrum Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Aralık ayı olağan Meclis Toplantısında Bodrum'un geleceği ile ilgili önemli konular ele alındı.
2003 İmar Planında, Turizm tesisi yapılacak alanlara turizmi teşvik için, konut alanlarından daha fazla bir inşaat yoğunluğu hakkı tanınmıştı. Fakat bu uygulama sonrasında Bodrum'da bu hakkı suistimal eden birçok uygulama ortaya çıktı. Yapılan usülsüz uygulamalarda, turizm alanlarına tanınan inşaat yoğunluğu hakkını fırsat bilen bazı inşaat şirketleri ve müteahhitler, turizm tesisi yapma izni aldıktan sonra bu alanlara yaptıkları inşaatları, konuta dönüştürüp satmaya başladılar.
Bodrum Belediyesi de, bu uygulamalar sonrasında gelen şikayetleri göz önüne alarak, Aralık ayı olağan meclis toplantısında bu gidişe dur demek amacıyla bazı kararlar aldı. Alınan kararlarla Turizm tesisi yapmak için izin alınmış alanlarda, konut yapılıp satılmasının önüne geçilmiş oldu. Meclis toplantısı sonrasında mikrofonumuzu Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan'a uzattık ve alınan kararlarla ilgili bilgi aldık.
Belediye Meclis toplantısında alınan kararlara göre, Belediye Belgeli turizm tesislerinin ve pansiyonların uyması gereken koşullar da belirlendi. Bu koşullara göre, Belediye belgeli tesislerin yatak kapasitesinin maksimum % 20'si tek yataklı oda, %15'i suit, %20'si apartlarla karşılanabilir. Tek yataklı banyolu odalar 14 m2 den, çift yataklı banyolu odalar 18 m2 den, suitler 30 m2 den, apartlar 40 m2den az olamaz gibi koşullar getirildi.