Turizmciler, Bölgede İnceleme Yaptı

Turizm sezonunda yürütülen elektrik hattını yeraltına alma çalışmalarına turizmcilerin tepkisi sürüyor. Dün çalışmaların sürdüğü İçmeler bölgesinde inceleme yapan turizmciler, yaşanan su ve ulaşım problemine tepki gösterdi.

Turizmciler, Bölgede İnceleme Yaptı

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz ve Genel Sekreteri Yiğit Girgin ile turizmci Mehmet Dağoğlu, dün çalışmaların yürütüldüğü bölgede incelemede bulundular. Çalışmalar sebebiyle su hatlarının patladığı ve su kesintilerinin yaşandığı, ayrıca bölgede büyük bir ulaşım sıkıntısı yaşandığı kaydedildi. 

İnceleme sonrası BODER’den yapılan açıklamada “Aydem’in yaptığı çalışma İçmeler bölgesinde devam ediyor. Ulaştığımız bilgiler neticesinde MUSKİ hatları patladı, geçici olarak bölgeye su verilemiyor. Foseptik hatları da patladı sızıntı kesilmesi için çalışma yapıldığı söyleniyor. Araçlar otoparkta mahsur kaldı. Çalışmalar Yelken Kafe’ye doğru devam ediyor. Kız Meslek Lisesi yolu hala kapalı. Bölgede trafik tek şeritten devam ettiriliyor. BODER olarak sahada otelcilerleyiz, hala yetkililerden açıklama yok. Herkes 3 maymunu oynuyor. Sabahtan bu yana hem MUSKİ hem Aydem yetkilileri ile aksaklıkların giderilmesi adına görüşme yapıyoruz. Aynı hat üzerinde yolun karşısından da MUSKİ tekrar kazacağını belirtiyor.” ifadeleri kullanıldı. 

Dernek Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise “28 Ağustos Pazar günü ben, Yiğit Girgin ve Mehmet Dağoğlu ile birlikte Aydem'in İçmeler bölgesindeki altyapı çalışmaları takip ederek ilgili yetkililerle temas halindeydik. Bu bölgede yer alan otellerin altyapı çalışmalarından ötürü doğacak mağduriyeti giderilmesi amacıyla süreci dikkatli ve hızlı bir şekilde bitirilmesini uğraşmaktayız. Konu ile ilgili görüşmelerimiz bir an önce çözümüne kavuşmak için devam etmektedir. Altyapı çalışmalarının zamanlaması konusunda itirazlarımız halen geçerlidir.” şeklinde konuştu.