Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:52:49' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:52:49' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656454

TÜRKİYE YENİDEN SEÇİM SÜRECİNE GİRDİ!..

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde ortaya çıkan meclis yapısından...

TÜRKİYE YENİDEN SEÇİM SÜRECİNE GİRDİ!..
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde ortaya çıkan meclis yapısından beklenen koalisyon hükumeti ortaya çıkmayınca Türkiye yeni bir seçim sürecine girdi.

Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun koalisyon ile ilgili yaklaşık bir buçuk saatlik görüşmesi sonunda beklenen açıklama yapıldı. Ak Parti ve CHP heyetleri arasında, 5 ayrı oturumda, yaklaşık 35 saat süren "istikşafi" görüşmeler, 3 Ağustos'ta sona ermişti. Heyetler arası görüşmelerin ardından, 10 Ağustos tarihinde de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya gelmiş ve görüşme 4 saat 20 dakika sürmüştü. Bu görüşmede, Çelik ile Koç da hazır bulunmuştu. Görüşmelerin ardından heyetler, Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu'na sunum yaparak, raporlarını sunmuştu.

İstikşafi görüşmelerin, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iki kez bir araya geldiği toplantıların ardından bugün Ankara Palas’ta gerçekleşen son buluşmada koalisyon kararı alınamadı.

Davutoğlu, bazı konulardaki derin görüş ayrılıkları nedeni ile CHP'ye belli süreli bir reform hükümeti önerdiklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu ise uzun dönemli koalisyon hükümeti istediğini belirtti. Davutoğlu, "Sonucunda geldiğimiz husus şudur; Bu diyalogların karşılık anlayış içinde sürdürülmesi, ancak şuanda bir hükümet ortaklığı gerçekleştirecek zeminin olmadığı yönünde bir kanaat hasıl olmuştur" dedi.

Erken seçimin en yüksek ihtimal olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu ise şu açıklamaları yaptı; “8 Haziran’dan sonra bizim için öncü kural meşruiyettir. Onun dışına çıkmayız. O günden bugüne açık yüreklilikle, bütün çabalarımız meşruiyet içinde yürümüştür. Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmede, ortak bir zeminin var olup olmadığını tayin olmak üzere, istikşafi görüşmeleri başlatma kararı aldık. Bahçeli bu zeminin olmadığını ifade ettiler. Zaten HDP eş başkanlarıyla görüşme mahiyetimizi biliyorsunuz. Herhangi bir hükümet ortaklığının mümkün olmadığı aşikardı. Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibine, üslup kurallarına riayetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. bu medeni bir ilişkidir. Derin tartışmalar yaşanmıştır, ama hep karşı taraflar birbirlerinin görüşlerini not etmişlerdir.”

BORSA ÇÖKTÜ, DOLAR 2.82’Yİ GÖRDÜ…

Görüşmenin başladığı saatlerde, BIST 100 endeksi, ilk seans kapanışına göre 300 puan düşerken, dünkü kapanışa göre ise 1.400 puan ve yüzde 2.5 değer kaybetti. Dolar ise saat 16.10 itibariyle 2.82'yi görürken, dolara paralel olarak Euro da 3.10 liranın üzerine çıkarak 3.13 liraya yükseldi. Borsa'daki kayıplar da yüzde 1.74'ü buldu ve endeks 76 bin 816 düzeyine kadar düştü.