Tutuklu Sayısı 3'e Yükseldi!..

Bodrum’da 2 kişinin hayatını kaybettiği sahte içki olayıyla ilgili tutuklu sayısı 3’e yükseldi.

Tutuklu Sayısı 3'e Yükseldi!..

12 Ekim günü Bodrum’un Çömlekçi Mahallesi’nde yaşayan 74 yaşındaki İbrahim Yanık ve 67 yaşındaki Semran Çilenk Başkurt, yakınları ve komşularının ifadelerine göre alkol aldıktan sonra sabah saatlerinde yarı baygın olarak bulunarak hastaneye kaldırılmış, 2 vatandaş da kurtarılamayarak hayatlarını kaybetmişti.  

Konuyla ilgili soruşturma başlatan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçen Jandarma ekipleri içkinin dağıtımını koordine eden ve yapan 3 zanlıyı tespit ederek gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1’i tutuklanırken 2’si ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Savcılığın itirazı üzerine adli kontrolle serbest kalan 1 şahıs daha tutuklandı, böylece tutuklu sayısı 2’ye yükseldi. 

Dosya kapsamında Çömlekçi Mahallesinde ikamet eden 1 şahsın sahte alkol üretimi yaptığının tespiti üzerine şüpheliye ait 2 ayrı adreste yapılan aramada, el yapımı 44 litre sahte alkol ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şahıs, adli kontrolle serbest bırakıldı. 

Soruşturma kapsamında şüpheli şahıslara alkollü içkiyi sattığı iddia edilen İzmir’deki şüpheli de yakalandı. Bodrum'a getirilerek Adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Böylece, Bodrum’da 2 kişinin öldüğü olayla ilgili tutuklu sayısı 3’e yükselmiş oldu.