Ücretsiz Belediye Konserleri Başladı

Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği, ücretsiz "Kale Konserleri", Yeşim Salkım ve Bade Derinöz konseriyle başladı. Salkım'ın konserine vatandaşlardan da büyük ilgi vardı.

Ücretsiz Belediye Konserleri Başladı

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ve bazı firmaların destekleriyle düzenlenen ücretsiz halk konserleri, Yeşim Salkım ve Bade Derinöz'ün Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde sahne almasıyla başladı. Yeşim Salkım hayranları Bodrum Kalesine akın etti. Yaklaşık bin 500 kişilik alan doldu taştı.
  
Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, ilçe merkezini, çarşıyı canlandırmak için bu organizasyonu yapma kararı aldıklarını belirtti.

Sahne performansı ile beğeni toplayan şarkıcı Yeşim Salkım, gazetecilere, bayramla beraber yeniden sahnelere döndüklerini ifade etti. Salkım, iki kez yeni tip koronavürüs (Kovid-19) geçirdiğini anlattığı salgın süreciyle ilgili şunları söyledi:

"Ruh hastası olmaya 5 dakika kala Allah'tan aşılar bulundu. Herkes aşılanmaya başladı. Tabi ki zor bir süreçti. Özellikle müzisyenler ve bizim sektörümüzdekiler çok sıkıntı çekti. Genel anlamda tüm dünyada zordu. Biraz da artık dikkatli yaşayıp biraz daha sosyal mesafeyi koruyarak bence bu günleri atlatacağımızı düşünüyorum. Zaten aşılama son hızıyla devam ediyor. Kayıplar oldu. Ölenlere Allah rahmet eylesin. Sağlığına kavuşanlara da Allah bir daha yaşatmasın. Ben iki kere geçirdim. Bende antikor var."

İslam dünyasının kuralları içerisinde hijyenin her zaman olduğunu kaydeden Salkım, "Sürekli bir varyant durumu var tabi. Umuyorum ki ekim, kasım gibi inşallah çok farklı ilaçlarla ki ben Türk aşısına daha çok güveniyorum. Onu hemen buradan söylemek istiyorum. Bu işi biran önce atlatalım ve normal bir grip haline dönsün." ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının ardından Bodrum Kalesi'nde konsere çıkan Yeşim Salkım söylediği şarkılarla sevenlerini coşturdu. Geçmişten günümüze kadar olan birçok şarkıya yer veren Yeşim Salkım dinlemeye gelen tatilciler bazı şarkılarını da beraber söyledi. Adım atacak yer kalmayan Kale konser alanında vatandaşların sosyal mesafeli birer koltuk arayla oturması ve çoğunun maske takması ise dikkatlerden kaçmadı. Bodrum Belediyesi ise konser alanına girenlere teker teker maske dağıttı.


  
Gecenin sonunda ayakta alkışlanan Yeşim Salkım’a Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun Bodrum Belediyesi Sanat Beratı verdi. Ardından Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu tarafından ise ünlü sanatçıya çiçek takdim edildi. Kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Tutkun, Bodrum merkezini canlandırmak için bu organizasyonu yapma kararı aldıklarını söyleyerek, “Kale konserlerini gerçekleştirme kararı aldığımızda, sanatçılarımız gönülden geliriz ve sahne alırız dediler. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ait 2 ay boyunca konserler olacak. Bakanlıktan kalenin boş günlerini kullanmak istediğimizde seve seve kullanabilirsiniz dediler. Sahne alacak olan sanatçılarımızı günleri bununla alakalıdır. Bu vesileyle Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Bodrum’un sanatına katkıda bulunuruz diyen sponsorlarımıza en içten duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.