Ulu Önder, Şarkılarla Anıldı

Bodrum’da Atatürk’ün anma etkinlikleri kapsamında “Yüzleşme” isimli söyleşi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Oasis’te de Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Ulu Önder, Şarkılarla Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinlikleri çerçevesinde Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde(Trafo) Altı Sekiz Kafası tiyatro ekibi ve müzisyenleri tarafından “Yüzleşme” isimli söyleşi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Bodrum Gönüllüleri Derneği girişimleri ile düzenlenen etkinlikte Tiyatro Sanatçısı Ömer Özkoca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün az bilinen yönlerini anlattı, Nihan Kasal ile birlikte Türküler söyledi. 

Etkinlikte Kent Haber’e açıklama yapan Ömer Özkoca şunları dile getirdi;

“Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Cumhuriyet’i kuranları anıyoruz. 10 Kasım özelinde bugün Mustafa Kemal Atatürk ışıkları içinde yatsın inşallah. Yeri doldurulamaz ama biz bugün onu çok farklı bir şekilde anıyoruz. Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini biraz daha konuşuyoruz, onun sevdiği şarkıları söylüyoruz. Onu gönlümüzden, aklımızda, yüreğimizden anıyoruz.”

Programda, Selanik Türküsü, Fikrimin İnce Gülü, Çanakkale Türküsü, Kırmızı Gülün Alı Var, Ah Bir Ataş Ver, Bahçada Yeşil Çınar Ve Deniz Üstü Köpürür Türküleri seslendirildi. 

OASİS’TE DE ANMA PROGRAMI VARDI

Bodrum Art Sanat ve Kültür Derneği’nin Cumhuriyet'in 100. Yılı Atatürk Sergisi açtığı Oasis Sanat Galerisi’nde de Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylendi.  

Şef Ragıp Arda yönetimindeki Sahne Sanatları Merkezi Müzik Topluluğu tarafından “Cana Rakibi Handan Edersin”, “Manastır Türküsü, “Kırmızı Gülün Alı Var”, “Fikrimin İnce Gülü”, “Bir Fırtına”, “Bülbülüm Altın Kafeste” gibi şarkılar seslendirildi. 

Bodrum Art Sanat ve Kültür Derneği’nin Başkanı Süyümbike Güvenç Norris, şunları dile getirdi;

“Oasis Sanat Galerisi’ndeki sergimiz devam ediyor. 12 Kasım tarihine kadar gezilebilir. Biz de Bodrum Art sanatçıları olarak Sahne Sanatları Merkezi Müzik Topluluğu ile birlikte bir Atamızı anma programı hazırladık. Burada Atamızın sevdiği Klasik Türk Müziği eserlerini seslendirdik.”

Koro, müzik dinletisinin ardından Oasis içerisinde İzmir Marşı’nı söyleyerek yürüdü.