VAHŞİ DEPOLAMA REZALETİNDEN KURTULUYORUZ

Muğla Valisi Fatih Şahin Bodrum yarımadası Altyapı Hizmet Birliği Meclis toplantısında...

VAHŞİ DEPOLAMA REZALETİNDEN KURTULUYORUZ
Muğla Valisi Fatih Şahin Bodrum yarımadası Altyapı Hizmet Birliği Meclis toplantısında Katı Atık Projesi’nin önümüzdeki yıl tamamlanacağını söyledi.

Bodrum Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen birlik meclis toplantısına Muğla Valisi fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun , Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Türkbükü Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan, Yalıçiftlik Belediye Başkanı İsmail Altındağ başta olmak üzere meclis üyeleri, muhtarlar ve kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

2011 Yılı bütçelerinin görüşüldüğü birlik meclisinin açılışında konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum’a müjdeli bir haber vermek istediğini söyleyerek, “ Bodrum Katı Atık Projesi’nde çok güzel bir noktaya geldik. Birkaç ay içerisinde ihalemizi yapıyoruz. Bir aksilik olmazsa 2011 sonunda 2012 başında tesisi tamamlamış oluruz. En azından böyle bir tesisin ilk aşamasını tamamlamış olacağız. Sizlerin huzurunda değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum yarımadasının yıllardır kanayan yaralarından biri olan, hem çevresel hemde turizm sektörü için en önemli sorunlardan çöp depolama problemi Mumcular’da yapılması planlanan Katı atık tesisiyle çözülmüş olacak.Katı atık tesisinin ihale onayı bugün Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından verildi.

Proje kapsamında yer alan 2 aktarma istasyonu için ön izin çalışmaları başlarken, projenin yaklaşık 15 Milyon TL. ye mal olacağı öğrenildi.