Valilikten Fahiş Fiyat Uyarısı!..

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, konut kiralarında fahiş fiyat artışı uygulayan fırsatçılarla ilgili denetimlerin yapılacağı bildirildi.

Valilikten Fahiş Fiyat Uyarısı!..

Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Muğla’ya gelen depremzedelere konut kiralamada fahiş fiyat artışı yapıldığı yönünde çok sayıda şikayetin geldiği ifade edilerek şöyle denildi;

“Basında ve sosyal medyada yer alan haberler ve yapılan şikayetlerden; ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle, ilimize barınma amacıyla gelen vatandaşlarımıza konut kiralarında fahiş fiyat artışı uygulayan bazı fırsatçıların olduğu anlaşılmaktadır.

Milletimizin depremin yıkıcı sonuçlarıyla mücadele verdiği bu dönemde, İl Ticaret Müdürlüğümüz ve Vergi Dairesi Başkanlığımız koordinesinde gerekli tedbirler alınacak, haksız fiyat artışına sebep olan konut sahipleri, emlakçı ve benzeri ilgililer hakkında yoğun, yaygın denetimler yapılacak ve fırsatçılık cezasız bırakılmayacaktır.

Hepimizi derinden yaralayan bu süreçte her türlü suistimali önlemek adına ne gerekiyorsa yapmaya, vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”